Meclis İstiklal Marşı'yla açıldı

Meclis İstiklal Marşı'yla açıldı

Meclis İstiklal Marşı'yla açıldı

03 Ocak 2020, Cuma 17:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi'nde yeni yılın ilk meclis toplantısı, Aralık ayı meclisinde alınan karara istinaden saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Fener Mahallesi'nde bulunan ana hizmet binasında toplanan Muratpaşa Belediye Meclisi, yeni yılın ilk oturumu için belediye hizmet binasında bulunan kültür salonunda Ümit Uysal başkanlığında bir araya geldi. Önergelerle birlikte 34 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderleri ile şehit ve gaziler için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Muratpaşa Belediye Meclis toplantıları, Aralık meclisinde oy birliğiyle alınan karara istinaden, Ocak ayıyla birlikte artık her ay saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak.

Yılın ilk meclisinde CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin ve İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç de izleyiciler arasında yer aldı. Muratpaşa'da yılın ilk meclisinde Denetim Komisyonu'na üye seçimleri yapıldı. CHP grubu, 5 kişilik komisyon için Serpil Üstün, Canan Keleş ve Nuran Uğur'u önerirken AK Parti grubu MHP'li Ejder Karagöz'ü, İYİ Parti ise Ufuk Çiftçi'yi komisyon için aday gösterdi. Gizli oylamada önerilen isimler oy çokluğu ile seçildi. Mecliste ayrıca Muratpaşa Belediyesi'nin eski hizmet binasının Muratpaşa Kaymakamlığı'na 3 yıllık tahsisi de oy birliğiyle kabul edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Antalya'da 967 toplanma alanı var