Meclis tatile girdi

TBMM Genel Kurulu, 24'üncü dönem 3'üncü yasama yılını tamamlayarak 1 Ekim 2013 Salı gününe kadar tatile girdi

14 Temmuz 2013, Pazar 10:12
A A
Meclis tatile girdi

TBMM Genel Kurulu'nun son kabul ettiği kanun, Pan-Avrupa-Akdeniz Tercihli Menşe Kurallarına Dair Bölgesel Konvansiyonun Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun oldu.

Zaman zaman gerginliklerin ve kavgaların yaşandığı Meclis Genel Kurulu'nda yapılan yılın son konuşmalarında sakin bir hava hakimdi.

Yasama yılının sona ermesi dolasıyla teşekkür konuşması yapan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Genel Kurul'da, bazısı tartışmalı, bazısı uzlaşmalı önemli yasama çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yakut, önemli kanunların kabul edildiğini, denetim faaliyetleri yapıldığını ifade ederek, "Başkanlık olarak, bütün milletvekillerimize, hükümete katılımları için teşekkür ederiz.

HERKESE TEŞEKKÜR


Çalışmalarımıza, yasama, idari, teknik hizmetlerle destek veren, idari teşkilatımızın Genel Sekreter ve yöneticilerine, Divan'da destek ve yardım sağlayan Kanun ve Kararlar Başkanlığı idarecilerine ve yasama uzmanlarına, stenograflara, işletme birimi teknik personeline, kavaslara, danışmanlara, sekreterlerimize, koruma personeline, lokanta çalışanlarımıza, çay ocakçı ve garsonlara, şoförlere, temizlik hizmeti personeline, kadın ve erkek kuaförlerine, parlamento muhabirleri, Meclis TV çalışanları ve tüm Meclis çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Herkese sağlıklı, huzur dolu bir tatil temenni eden Yakut, saha çalışması sürdüreceklere de başarılar diledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, birer teşekkür konuşması yaparak, yeni yasama yılına ilişkin temennilerini iletti.

'DAHA KİMSEYE SÖZ YOK'


"Daha kimseye söz yok" diye espri yapan Yakut, söz isteyen milletvekili olup olmadığını da sordu.

Yakut, birleşimi 1 Ekim 2013 Salı günü toplanmak üzere kapattı.

Yasama yılının tamamlanmasının ardından milletvekilleri birbirleriyle ve Başkanlık Divanı üyeleriyle tokalaşarak, vedalaştı.

NTVMSNBC

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.