Meclis'te olağanüstü toplantı

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Meclis Grup Başkanvekillerini saat 10.00'da olağanüstü toplantıya çağırdı. Dört partinin Grup Başkanvekilleri'nin katıldığı toplantı 1 saat sürdü

13 Aralık 2016, Salı 09:35
A A
TBMM Genel Kurulu'nda Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın konuşması sırasında HDP'ye yönelik sert eleştirileri tansiyonu yükseltmişti.

HDP Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen ile HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan da Recep Akdağ'a cevap verince ortam iyice gerilmiş, HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım ile AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ arasında yumruklu kavga yaşanmıştı.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, tansiyonu düşürmek için harekete geçti.

 

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI ÇAĞRISI


Meclis'te tansiyonun iyice yükselmesi sonrası bu sabah Meclis Başkanı İsmail Kahraman'dan bir çağrı geldi. TBMM Başakanı İsmail Kahraman, Meclis Grup Başkanvekilleri'nin saat 10.00'da olağanüstü görüşmeye çağırdı. Dört partinin Grup Başkanvekilleri'nin katıldığı toplantı bir saat sürdü.
 

İSİM İSİM TOPLANTIYA KATILANLAR


Başkanlık Divanı salonunda basın kapalı olarak başlayan toplantıya, TBMM başkanvekilleri Ahmet Aydın, Ayşe Nur Bahçekapılı ve Pervin Buldan, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş, Naci Bostancı ve İlknur İnceöz, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta ile HDP Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım katıldı.


TBMM'de AK Parti ile HDP milletvekilleri arasında yumruklu kavga

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.