Meclis'te yine kavga çıktı

Meclis'te yine kavga çıktı

İç Güvenlik Yasa Tasarısı'nın görüşüldüğü Meclis'te gerilim sürüyor. CHP'li vekilin basamaklardan yuvarlandığı iddia edildi

19 Şubat 2015, Perşembe 22:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

TBMM Genel Kurulu'nda iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında kavga çıktı. TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li milletvekilleri ile AK Partili milletvekilleri arasında arbede çıktı. Arbede sırasında merdivenlerin bulunduğu yerden stenografların bulunduğu yere düşerek fenalık geçiren CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün salondan çıkartıldı. TBMM Genel Kurulu'nda İç Güvenlik paketi görüşmeleri gergin başladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile TBMM Başkanvekili Sadık Yakut arasında sözlü tartışma yaşandı. Yakut'un tutumu nedeniyle Tanrıkulu söz isteyerek kürsüye çıktı. Bu sırada başkanlık divanını önünde bulunan AK Parti Grup başkanvekili Mahir Ünal ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu arasında sözlü tartışma başladı. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi.

TEKME VE YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU

Kürsüde bulunan Tanrıkulu, Ünal'ın yanına doğru yürüyünce AK Parti ve CHP'li milletvekilleri de buraya doğru hareket etti. Bu andan itibaren AK Parti ve CHP'li milletvekilleri tekme-tokat birbirine girdi. Bu sırada arbedenin arasında kalan CHP Tokat milletvekili Orhan Düzgün, merdivenlerden stenografların olduğu yere sırt üstü düştü. Arkadaşları tarafından yerden kaldırılan Düzgün salondan çıkartıldı. Kavga ise araya giren diğer milletvekilleri tarafından sonlandırıldı. CHP Tokat Milletvekili Düzgün, bir süre kuliste dinlendikten sonra Genel Kurul salonuna geri döndü ve ardından tekrar çıktı.

 

Meclis'te geçtiğimiz Salı gecesi de AK Partili vekillerle CHP ve HDP'li vekiller arasında kavga çıkmış 5 milletvekili çeşitli yerlerinden yaralanmıştı.

CHP milletvekili Melda Onur, olayın yaşandığı yerin fotoğrafını twitter hesabından paylaştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İletişim Başkanlığı'ndan Dünya Kadınlar Günü'ne özel şarkı ve klip