'Medvedev kızları' karaborsacı çıktı!

'Medvedev kızları' olarak bilinen destekçilerin Rusya Devlet Başkanı'na hediye ettikleri ancak yasalar nedeniyle kullanılamayacak olan iPhone'un, karaborsadan alındığı ortaya çıktı

15 Eylül 2011, Perşembe 21:02
A A

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'e yeniden seçilmesi için destek veren genç hayranları tarafından doğumgünü için hediye edilen iPhone'un karaborsadan alındığı ortaya çıktı.

Moskova'daki Apple mağazasının yetkilisi Ludmila Siemuşina, Rusya'ya yasal yollardan sokulan telefonların seri numarasının RR/A harfleri ile bittiğini belirttti.

Siemuşina, Devlet Başkanına 'Medvedev Kızları' tarafından hediye edilen telefonun seri numarasının Avrupa veya ABD'de satılan modellerdeki gibi ZA harfleri ile bittiğini, bundan dolayı şüphesiz bunun karaborsadan alınmış bir telefon olduğunu kaydetti.

'Medvedev Kızları'ndan Alissa Meşeriakova ise, çok şaşırdıklarını ve bunda bir hata olduğuna inandıklarını söyleyerek, cihazı Moskova'daki bir mağazadan satın aldıklarını ifade etti.

Rus basınına göre de söz konusu mağaza, telefonu karaborsa iş yapan bir şebekeden sağladığını itiraf etti.

Mağazanın ismi açıklanmayan yetkilisi, "Ki dedi.

Üzerinde Medvedev'in bir portresi ve Kremlin fotoğrafı bulunan 'Dimaphone' isimli 34 bin ruble (822 avro) değerindeki cihazı, Rus Devlet Başkanı, üst düzey yetkililerin 3 bin rublenin (71 avro) üzerinde değere sahip hediye kabul etmemelerini öngören yolsuzlukla mücadele yasası yüzünden kullanamayacak.

(A.A.)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.