Megan Markle içini döktü: Artık özgürüm ve konuşmaya hazırım!

Bütün dünyanın nefesini tutarak beklediği Prens Harry ve Meghan Markle röportajı için geri sayım hızlandı. Hayranlarını meraklandıran, İngiliz kraliyet ailesi için de giderek bir tür "kabusa" dönüşen röportajın tanıtım klipleri de ardı ardına yayınlanıyor.

06 Mart 2021, Cumartesi 15:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Harry ile Meghan'ın Oprah Winfrey'e verdiği ve yayın süresi 90 dakikadan iki saate çıkarılan röportajdan yeni bir tanıtım klibi daha yayınlandı. CBS tarafından yayınlanan bu klipte Meghan Markle, daha önce röportaj teklifini reddettiği Oprah Winfrey ile konuşmayı neden şimdi kabul ettiğini anlattı. 

Yayınlanan bölüm, Winfrey'in Markle ile bire bir konuştuğu kısımdan bir alıntı. Bu bölümde Oprah Winfrey, Meghan Markle'a "Sizi 2018 yılında, düğünden önce şubat ya da mart ayında arayıp 'lütfen bana röportaj verin' demiştim. Ama siz beni kibarca reddetmiştiniz. Bana dediniz ki "Üzgünüm, doğru zaman değil." Ve sonunda oturup bu konuşmayı yapıyoruz" dedi.

Meghan Markle da ona "Evet... O konuşmayı çok iyi hatırlıyorum. Sizinle, kişisel olarak o konuşmayı yapmama izin yoktu, doğru mu? " diye yanıt verdi. Markle, o dönemde yapılacak bir röportajda yanlarında başka insanların da bulunmak zorunda olacağını anlatmaya çalışırken Winfrey söze girip şunları söyledi "Ben bu görüşmeyi yaparken odada başka insanlar da olmak zorundaydı." Winfrey'in bu sözlerine karşılık Markle da "Evet, hatta telefon konuşmasında bile" diye yanıt verdi.

Winfrey'in "Beni kibar bir şekilde geri çevirdiniz ve "Belki de başka bir zaman, doğru bir zamanda" dediniz. Şimdi neden doğru zaman?" sorusuna karşılık ise Markle uzun bir süre duraksayıp sonra da şunları söyledi: "Bir çok şey, birçok hayat tecrübesi gerçekleşti."

Markle konuşmanın bu bölümünde artık kendi kararlarını verebilecek durumda olduklarını da belirterek, o dönemde Winfrey'e 'evet' diyemeyeceğini tekrarladı. Markle, 2018 yılında ise bu konudaki kararın kendi başına vereceği bir karar olmadığını belirtti. Markle, artık bir yetişkin olarak ve kendisi için artık "evet" diyebildiğini belirterek "konuşmaya hazır olduğunu" vurguladı. 

Prens Harry ve Meghan Markle'ın Oprah Winfrey'ye verdiği röportaj daha yayınlanmadan fragmanlarıyla ortalığı karıştırdı. Bu arada Harry ve Meghan ile ailenin diğer üyeleri arasındaki gerilim de giderek tırmanıyor. Karşılıklı iddialar ise kelimenin tam anlamıyla "yenilir yutulur" cinsten değil.

Winfrey, röportajının önceki gün yayınlanan yeni tanıtım bölümünde, İngiliz kraliyet ailesini kendileri hakkında yalan söylemekle suçlayan Markle, bu kez de iddialara göre, eltisi, Prens William'ın eşi Kate Middleton ile kayınpederi Prens Charles ile onun eşi Camilla Parker Bowles'u koydu hedef tahtasına. Markle, bu üç kişinin kendisi ve Harry ile ilgili haberleri basına sızdırdığını ileri sürdü.

Meghan Markle'a yakın bir kaynağa dayandırılan bu haberlere göre, bir süre Prens Harry ile birlikte yaşadıkları Kensington Sarayı'nda çalışan bazı kişiler de onlarla ilgili bu söylentilerin basına ulaştırılmasında etkili oldu. Bu iddialara göre "Kensington Sarayı'ndaki bazı gri elbiseli adamlar, onları yok etmeye çalışıyordu."

Markle'ın "Prens Charles, Camilla Parker Bowles ve Kate Middleton'ı kendileriyle ilgili haberleri basına sızdırmakla suçladığı" olaylara çeşitli örnekler de gösterildi. 2018 yılında Harry ile Meghan'ın düğün provaları sırasında Middleton'ın gözyaşlarına boğulduğu haberlerinin de bunlardan biri olduğu ileri sürüldü.

Düğünden sonra ortaya atılan iddialara göre, Kate Middleton'ın kızı Charlotte, düğünde nedime olarak görev yaptı. Küçük prensesin giyeceği elbise konusunda Markle'ın bir krizi yarattığı ve Middleton'ın da bunun üzerine gözyaşlarına boğulduğu iddiaları basına yansımıştı.

İddialara göre Prens Harry ile Meghan Markle, Kate Middleton, Prens Charles ve Camilla Parker Bowles'un evlerinde çalışanların da basına sızdırılan olumsuz haberler konusunda suçlu olduğuna inanıyor. Yine bu şekilde sızdırılan iddialardan biri de yine düğün öncesi Prens Harry'nin, Kraliçe'nin kıyafetlerini düzenleyen Angela Kelly'ye düğünde Meghan'ın giyeceği kaç konusunda bağırdığı yönündeydi.

Bu konudaki iddialar Omid Scobie ve Carolyn Durand'ın kaleme aldığı Finding Freedom adlı kitapta da yer almıştı. Buna göre Meghan Markle'ın düğünde duvağıyla birlikte kullanacağı taç yüzünden Kraliçe 2. Elizabeth ile Prens Harry'nin arasında büyük bir gerilik yaşandı. Kitaba göre Markle, aniden, kuaförü hazırlıklar için Londra'ya gittiğinde düğünde kullanacağı tacı ona göstermek ve bir fikir edinmesini sağlamak istedi. Ama o tacı görmek öyle kolay yerine gelebilecek bir istek değildi.

Meghan Markle'ın düğün tacını görebilmesi için Kraliçe'nin kostüm işlerinden sorumlu çalışanı ve en iyi sırdaşlarından biri olan Angela Kelly'nin, mücevherlerin bulunduğu özel daireye girmesi ve tacı oradan alması gerekiyordu. Oysa Angela Kelly'nin bile o anda bu isteği yerine getirmesi mümkün değildi. Kelly de saray protokolüne göre öyle her istediğinde o taca ulaşamazdı.

Meghan Markle'ın bu ani isteği üzerine Angela Kelly, kendisine "Üzgünüm ama işler böyle yürümüyor. Sırf, kuaförünüz geldi diye istediğiniz zaman o tacı göremezsiniz" diye yanıt verdi. Yine kitapta ileri sürüldüğüne göre Prens Harry, bazı saray görevlilerini, Angela Kelly'yi ikna etmeleri için aracı olmaya zorladı.

Ama o sırada Londra dışında olan Kelly, Prens'in bütün ısrarlarına rağmen şehre dönmedi ve Markle da tacı göremedi. Kelly, Prens Harry ve Meghan Markle'a, Kraliçe'nin mücevherlerine ulaşmak için önceden randevu alınması gerektiğini hatırlattı. İşte bu noktadan sonra aslında bu konudaki bütün kuralları bilen Prens Harry, öfkeye kapıldı ve nişanlısının isteğini yerine getirmeyen Kelly hakkında hakaret içeren sözler sarf etti.

Olup biteni ve Prens Harry'nin sarf ettiği sözlerden haberdar olduğunda da Angela Kelly da Kraliçe 2. Elizabeth'i bu konuda uyardı. Bunun üzerine Kraliçe, torunu Harry'yi bir sabah özel bir toplantıya çağırdı. İşte kitapta iddia edilenlere göre Kraliçe, o özel toplantıda torunu Harry'yi kabalığından ve sarf ettiği sözlerden dolayı azarladı.

Aslında Meghan Markle'ın saray çalışanlarıyla ilgili fikirleri bu kitapta da yer alıyordu. Finding Freedom'da yer alan bu satırlara göre Prens Harry ve Meghan Markle, bazı saray çalışanları hakkında "engerek yılanı kadar hain" tanımını kullanmıştı.

Bu arada bütün bunlar olup biterken Prens William ile Kate Middleton ile ilgili bazı başka iddialar da basına yansıyor. Bunlara göre Kate ile William, Harry ile Meghan'ın bütün bu yaptıklarını "sabun köpüğü dizilere" benzetiyor. Page Six'e konuşan bazı kaynaklar "William ile Kate'in de bu sabun köpüğü TV dizisine benzer olayların içinde yer alma düşüncesinden dehşete kapıldıklarını belirtti.

Çifte yakın kaynakların belirttiğine göre "Kate ile William bundan daha fazla sessiz olamazdı. Her ikisi de halkın gözü önünde yaşanan bu olaylara dahil olmak istemiyor. Ancak Prens William kardeşi için büyük bir endişe ve üzüntü içinde. "

Hürriyet


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burcu Esmersoy çark etti: 21 yıl değil tabii!