Meghan Markle ve Prens Harry ilişkisine dair 6 yeni bilgi

Meghan Markle ile Prens Harry'nin hikayesini anlatan Finding Freedom: Harry, Meghan and the Making of a Modern Royal Family adlı kitap; Prens Harry ve Meghan Markle'a ilişkin doğru bilinen pek çok yanlışa ışık tuttu. Kitap özellikle Prens Harry ve Meghan Markle'ın düğün döneminde yapılan yanlış haberlere dikkat çekti.

31 Temmuz 2020, Cuma 12:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Dizi olarak başladı

Dizi olarak başladı

Kraliyet yazarları Omid Scobie ve Carolyn Durand tarafından kaleme alınan ‘Finding Freedom: Harry and Meghan and the Making of a Modern Royal Family,’ (Özgürlüğü Bulmak: Harry ve Meghan ve Modern bir Kraliyet Ailesinin Oluşumu) kitabı, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin sahne arkasına bir bakış sunuyor. Çiftin basın tarafından yaşadıkları ilgi ve tacizi konu alan kitapta Kraliyet Ailesinden ayrılma kararı da detaylı bir şekilde anlatılıyor. The Times ve Sunday Times’da dizi olarak yayınlanmaya başlayan kitap, gelecek ay da piyasaya çıkacak.

Meğer gerilim kardeşler arasındaymış

Meğer gerilim kardeşler arasındaymış

Kitapta, kraliyetteki gerilimin sanıldığı gibi Meghan Markle ile Kate Middleton arasında olmadığı, Prens William ile Prens Harry kardeşler arasında olduğu yazıyor. Kitaba göre, William'ın, kardeşini evlilik için acele etmemesi konusunda uyardığı ve Harry'nin de bundan hoşlanmadığı haberleri basına yansıdı. Bu işin sonu da Prens Harry'nin eşi Meghan Markle ve oğlu Archie'yi de alıp ABD'ye yerleşmesine kadar uzandı.


Ortak hesaplarından önce bir 'fake hesap' varmış

Ortak hesaplarından önce bir 'fake hesap' varmış

Meghan, Harry ile ilk randevusundan sonra Instagram üzerinden ‘SpikeyMau5’ adlı bir hesabı takip etmeye başladı. Harry’nin House müzik tarzına olan sevgisinden ilham alan Instagram hesap ismi, DJ Deadmau5’e referans yapıyor. Aynı zamanda internet üzerinde birçok farklı hesabı için bu ismi kullanan Prens Harry, Instagram’da gizli bir hesap ile sosyalleşiyormuş!

Prens William'dan Meghan Markle'a mesafeli yaklaşım

Prens William'dan Meghan Markle'a mesafeli yaklaşım

Prens William, Prens Harry’i Meghan Markle ile ilişkisinde yavaş ve emin adımlar ile ilerlemesi konusunda uyarmış. Kardeşinin acele etmesini istemeyen Prens William, Meghan’ı tanımak için uzun bir süre ilişkilerine devam etmesi konusunda Prens Harry’e tavsiye vermiş. Kitabın alıntılarına göre Prens Harry’nin aşık olmasından mutlu olan Prens William, yine de kardeşinin arkasını kollamak istemiş. William’ın yanı sıra Kraliyet Ailesi'nin yaptıkları eleştiriler ise Prens Harry’nin eşi Markle üzerindeki korumacılığını artırmış. 

Gözyaşları içinde kaldı

Gözyaşları içinde kaldı

Kitaba göre gergin birkaç ayın ardından geçtiğimiz Mart bir arkadaşına gözyaşları içinde hislerini anlatan Meghan Markle, “Bu aile için tüm hayatımdan vazgeçtim. Yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırdım. Ama işte buradayız. Bu çok üzücü.“ demiş.


Kraliyet'te çifte standart

Kraliyet'te çifte standart

Kitaba göre basında çıkan yanlış haberlerin karşısında Kraliyet Ailesi hiçbir şey yapmamış. Yalan haberleri doğrulamayan Kraliyet Ailesi'ne öfkeli oldukları yazılan Sussex çiti, kendilerine karşı bir yargı ile yaklaşıldığını düşünüyormuş. Kate Middleton’un botoks haberlerini yalanlayıp Sussex çifti hakkında çıkan haberler için hiçbir şey yapılmaması Meghan Markle ve Prens Harry’i en çok üzen şeyler arasında olmuş.  

Nişan yüzüğü taşları Botsvana'dan

Nişan yüzüğü taşları Botsvana'dan

Ortak arkadaşları tarafından ayarlanan ilk randevularını Soho’da özel bir kulüpte geçiren Meghan Markle ve Prens Harry, üçüncü randevuları için Botsvana’ya gitmişler. Çift için manevi bir anlam taşıyan Botsvana, aynı zamanda Meghan Markle’ın nişan tüzüğünün taşlarının tedarik edildiği yer olarak biliniyor. 

Amazon'da kitabın açıklamasında şöyle denildi: 

Harry ve Meghan'ın gerçek hikayesini çok az kişi biliyor. Bu kitap, Harry ve Meghan'ın hayatının bilinmeyen ayrıntılarını bir araya getirerek, çiftin suyun her iki tarafında onlara rahatsızlık veren birçok söylenti ve yanılgıyı ortadan kaldırmak için manşetlerin ötesine geçmeyi vaat ediyor. Özgün bir şekilde ve çifte en yakın olanların katılımıyla yazılmış olan Finding Freedom, geleneği yıkmaktan korkmayan, spot ışıklarının uzağında yeni bir yol çizmeye kararlı, kendilerini dünyada derin bir fark yaratacak olan insani bir miras oluşturmaya adamış, kendinden emin, etkili ve ileri görüşlü bir çiftin dürüst, ayrıntılı ve uzlaştırıcı bir portresidir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk buluşmada yapılmaması gereken 10 şey