Mehmet Ali Şahin'den Gülen'e: 'Sizi seviyoruz, artık dönün'

Mehmet Ali Şahin'den Gülen'e: 'Sizi seviyoruz, artık dönün'

Mehmet Ali Şahin: Türkiye'de başlamış olan bu fitneyi önleme konusunda hepimize ve hoca efendiye görevler düşüyor

29 Aralık 2013, Pazar 18:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisi ve Fethullah Gülen arasındaki gün geçtikçe tırmanan gerilime rağmen Gülen’i sevdiklerini belirterek, "Hocam artık Türkiye’ye dönün lütfen. Türkiye’de başlamış olan bu fitneyi önleme konusunda hepimize ve hoca efendiye görevler düşüyor" dedi. Mehmet Ali Şahin, Karabük’te Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen partisinin il danışma meclisi toplantısına katıldı. Partililere hitaben konuşan Şahin, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın ’Seçim stratejisi belli olmuştur, gelin deşifre edelim’ başlıklı yazısını okuyarak, şöyle konuştu:

"Bu yazıyı bundan 5 yıl önce bugün yazdı. Çok da doğru tespitler yaptı. Çünkü o zaman da 2009 yerel seçimlerine gidiyorduk ve tam 3 ay vardı seçimlere. Seçimlerden önce yolsuzluk haberleri çıkarılır, bunların inandırıcılığı yoktur. Bunlar seçim sonuçlarını etkilemek içindir. Bunlara inanmayın demek istiyor. Şimdi soruyorum; Ekrem bey şimdi de yeni bir seçime giriyoruz. Neden sizin gazeteniz, televizyonlarınız tam bunun aksi yayınlar yapıyor. Yoksa siz de mi siyasal mühendislik projeler içersinde yer aldınız? Bunu söylediğim için üzgünüm. Aynı istikamete bakan, aynı sevdaya yangın olmuş olan insanların birbirlerinin önünü kesmek gibi bir gayret içerisinde olmamaları gerekir diye düşünüyorum."

'Paraların hesabını verecekler'

Şahin şikayetçi olduğu teyzesinin oğlunun tutuklanmasıyla ilgili olarak, şöyle konuştu: "Soyadımı taşıyan teyzemin oğlu, benim yeğenim olduğunu ifade ederken bankadan (devlet bankası) kredi alacağı iddiasıyla birinden 70 bin lira rüşvet almış. Bir kişi telefonla beni arıyor, ’Ben falanım; yeğeniniz falan şu bankadan bana şu kadar kredi aldıracağını ifade ederek sizin bu konuyla ilgilendiğinizi, size söylediğini iddia ederek benden 70 bin lira aldı. Ama aylar geçti kredi falan ortada yok, parayı istiyorum vermiyor’ dedi. ’O teyzemin oğlu ama benim bu işlerle hiç işim olmaz, böyle bir taleple de bana zaten gelemez. Seni dolandırmış olmalı’ dedim. Bu konuşmayı Başbakan yardımcılığı makamındaki ses kaydına da tespit ettirdim.

Aynı gün dilekçe yazarak İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na o kasetle birlikte her ikisini de şikayet ettim. Ertesi gün ikisi de tutuklandı. Kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Hata yapan kim olursa olsun hesabını biz sorarız. Eğer tutuklanan bakan çocukları bir hata yapmışlarsa, evlerinde bulunan paraların hesabını doğru dürüst veremiyorlarsa onlar da hesaplarını vereceklerdir. Babalarının bu işte bir kusuru var mı? O da araştırılır. Ama hiç kimse hakkında kesinleşmiş yargı kararı olmadan onu suçlu ilan edemezsiniz. Ama sayın Başbakanımız elimizde suçlu olduğuna dair bir yargı belgesi olmamasına rağmen, ismi geçen bakan arkadaşlarımızı bakanlıklardan alarak yenilerini atadı. Biz Ak Parti’yiz. En ufak bir lekeyi bünyemizde barındırmayız, barındırmamak zorundayız."

'Projelerimizi durdurmak istiyorlar'

Şahin, son günlerdeki olayların Gezi Parkı eylemlerinin devamı olduğunu anlatırken, Taksim Platformu üyelerinin Ankara’da dönemin Başbakan vekili Bülent Arınç ile görüştüğünü; kendisinden 3’üncü Boğaz Köprüsü, 3’üncü hava limanı, Kanal İstanbul Projesi’ni durdurulmasını istediklerini söyledi. Şahin, "Şimdi 2’inci bir operasyon bu projelerin müteahhitlerine karşı yapılmaya başlandı. Şimdi var ya hani bir savcı emniyete işte şunları gözaltına alın diye. Türkiye’de en saygın işadamları söylediğim projeleri alan müteahhitler. Amacına ulaşamadı Gezi eylemleri. Şimdi bu yolla müteahhitlerin hesaplarını mahkeme kararıyla dondurarak, bu müteahhitleri gözaltına alarak, gerekirse tutuklayarak bu önemli projeleri durdurmak istiyor birileri" dedi.

'Hoca Efendi'ye görevler düşüyor'

Mehmet Ali Şahin, fitneyi önlemede Fethullah Gülen’e görevler düştüğünü anlatırken, vesayetçinin üniformalı ile cüppeli olanı arasında bir fark olmadığını söyledi. Şahin, şöyle konuştu: "Vesayetçinin nutuk okuyanı ile hoca efendinin Kırık Testi kitabını okuyanın arasında da bir fark yoktur. O Kırık Testi’yi ben de okuyorum. Hoca efendinin bana hediye ettiği kitap hala masamın üzerindedir. Bu kitabı ben de okuyorum ama herhalde bazıları tersinden okuyor. Türkiye’de başlamış olan bu fitneyi önleme konusunda hepimize ve hoca efendiye görevler düşüyor.

Bunu düşünerek değil, içimden geldiği gibi söylüyorum. Hocam siz Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin ekolünü devam ettirmeye, o öğretiyi insanlara anlatmaya çalışıyorsunuz. Bediüzzaman Said Nursi de yurt dışına gidebilirdi, gitmedi. Bu ülkede eziyetler çekti, hapislerde kaldı. Isparta’da Barla Köyü’nde o izbe evde o nüshaları yazdı, gitmedi. Sevgili hocam siz de dönün. Siz orada kalmaya devam ettiğiniz sürece o kadar çok fitne ortaya çıkaracaklar ki, acaba orada kendisini bırakmıyorlar mı? Türkiye ile ilgili bir takım amaçları olanlar onu ve cemaati kullanarak Türkiye’ye zarar mı vermek istiyorlar? diye düşüneceklerdir. Bunun önünü kesin sevgili hocam. Lütfen dönün Türkiye’ye."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yunan Dışişleri Bakanı Dendias'ın skandal tutumunun perde arkası ortaya çıktı