Mehmet Demirkol: Allah akıl fikir versin

Mehmet Demirkol Süper Lig'in transfer gündemini ve gazetelerin öne çıkan haberlerini değerlendirdi

24 Ocak 2017, Salı 13:20
A A

Ünlü Spor yorumcusu Mehmet Demirkol NTVSpor'daki Spor Servisi programında günün öne çıkan gazete manşetlerini değerlendirdi. Ünal Aysal ile Fatih Terim'in Galatasaray'a birlikte dönme ihtimaline 'yüzyüze bakmıyorlar' sözleriyle değerlendiren Demirkol, Mehmet Ekici transferi için de 'Allah akıl fikir versin' yorumunu yaptı.

TOLGAY'IN AÇIKLAMASI ÇOK DUYGUSUZ

TOLGAY'IN AÇIKLAMASI ÇOK DUYGUSUZ

Tolgay'ın Trabzon açıklaması çok profesyonel ama bir taraftan da çok duygusuz. Biz bunlara alışık değiliz. Şampiyonluğa gidiyorsun taraftarın sevdiği bir oyuncusun... 'Masaya oturabiliriz, gidebilirim ya da' falan diyorsun. Büyük şanssızlık bizim açımızdan. Benim iki çocuğum var onların arasında tabletler çıktı mesela. Öyle bir değişim ki bu... Bizim jenerasyonu çok aptallaştırıyor."

ATİBA BIRAKINCA ANLAYACAKLAR

ATİBA BIRAKINCA ANLAYACAKLAR

Atiba Beşiktaş'ı bırakana kadar anlamayacaklar ne oynadığını... Melo'nun şöhreti Galatasaray'da daha fazlaydı mesela ama Atibanın katkısı Melo'dan daha fazla. Çünkü Melo işin tiyatrosunu iyi biliyordu."

KESTİRİP ATIYORSAN CEPTE 1-2 İSİM VARDIR

KESTİRİP ATIYORSAN CEPTE 1-2 İSİM VARDIR

Demba Ba için bu kadar kesip atmaya gerek yok. Diyelim ki bulamadın oyuncu, adam da 'geliyim' diyor. 'Hayır' der misin? 'Gelsin otursun' dersin. Baştan bu kadar 'hayır' diyip kesip atıyorsan cepte 1-2 isim var demektir. Demba Ba'dan daha fazla katkı yapabilecek. Bence Beşiktaş'a mutlak bir golcü transferi gerekmiyor. Mutlak lazım değil gibi geliyor bana ama varsa isim duymak lazım."

ESAS PROBLEM 2.7 MİLYON EURO

ESAS PROBLEM 2.7 MİLYON EURO

Oyuncuyu dışarda bırakmak demek ben bu oyuncuyu satıcam demek. Fenerbahçe'nin ne kadar ihtiyacı var bilmiyorum ama Trabzon'un ihtiyacı var Mehmet Ekici'ye. Başka bir takımla yapıldı mı bir anlaşma yapılmadı mı? Beşiktaş'la anlaşılmış gibi duruyor ama kimse bir şey demiyor. Fenerbahçe'de iş yapar mı bence yapar ama o zaman Ozan'ı nerede oynatacaksın. Esas problem 11 milyon lira 3 aylık.. 3 ay sonra serbest kalacak bir oyuncuya 2.7 milyon Euro verilir mi? UEFA'dan buraya bakan bir adam olsam Allah akıl fikir versin derim."

ANDERSON 10 NUMARA DEĞİL

ANDERSON 10 NUMARA DEĞİL

Ben Lima'yı çok iyi tanımıyorum ama Anderson'u çok iyi tanıyorum herkes gibi. O bir 10 numara değil. Biraz rahvan bir oyuncu. Kalabalıklar arasında iş çözecek bir oyuncu değil 10 numara hiç değil. Ama yaratıcı ortasaha diyorsanız başka... Çünkü ben Advocaat'ın ağzından hiç 10 numara duymadım."

ÜNAL AYSAL DÖNMEK İSTİYOR

ÜNAL AYSAL DÖNMEK İSTİYOR

Ünal Aysal ayrıldığını açıkladığından beri bir gün döneceğini biliyordum. Eldeki bilgilerden sonuç çıkarmaya çalışıyoruz. Ünal Aysal dönmek istiyor seviyor bu işi. G.Saray taraftarı da seviyor. Neden ayrıldı peki? Ortaya koyduğu büyüme projesi mali olarak çöktü. Para bitti. İstedi kongreden ama vermediler. UEFA tepesine bindi o yüzden Tarık Çamdal, Ontivero falan gibi acayıp acayıp transferler yaptılar. 'Bir an önce yapalım seneye UEFA aldırmayacak' dediler. Bunların hiç biri olmayınca ben gidiyorum dedi. Drogba, Sneijder, Ujfalusi transferlerinin de hakkını vermek lazım hakikaten 3 Temmuz sürecini çok iyi değerlendirdiler. Bugün kongreye gitse seçilir de bence. Aysal haklı, var olan kaynak doğru kullanılmadı. Taraftar ister, Fatih hocayla birlikte dönerler mi diye soruyorlar? Yüzyüze bakmıyorlar şuan ama ticaret başka bir şey... Yarın değişebilir. Bu büyüme işini Galatasaray şu anda hala yapamaz.

DURSUN ÖZBEK SANDIKLARINDAN AKILLI ÇIKTI

DURSUN ÖZBEK SANDIKLARINDAN AKILLI ÇIKTI

Tanıdığım Dursun Özbek, bu açıklamalardan sonra Levent Nazifoğlu ile çalışmaz. Parasını birileri yesin diye zorla da getirdiler oraya ama Dursun Özbek sandıklarından çok daha akıllı çıktı."

Sıradaki haber yükleniyor...