Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin kriz reçetesini yazdı

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi mağlup etmesinin ardından sarı lacivertli kulüpte moraller hayli bozulmuştu. Ersun Yanal ve Ali Koç, taraftardan tepki görmüş, Başkan Koç bu tepkiler sonrası bir grup taraftarla tartışıp "Satmayın beni" serzenişinde bulunmuştu. Mehmet Demirkol, hem maddi hem sahada kriz içerisinde olan Fenerbahçe'nin çıkış yolunu yazdı.

25 Şubat 2020, Salı 09:56 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Galatasaray maçındaki eksiklerini ve Ersun Yanal'ın hatalarını değerlendirdi. Demirkol, Fenerbahçe'nin krizden çıkması için '3 aşamalı plan' önerdi. Yazının tamamı şöyle:

"Fenerbahçe, Ersun Yanal’ın şampiyonluk sonrası ayrıldığı ruh halinde bir kadroya sahip. Hocanın takımla bağı yok gibi. Üstüne, hem bireysel hem de toplam kalite açısından o günkünün çok çok gerisinde bir seviyede... Ersun hoca takımla bağ kuramadığı gibi, oyuncu ve rakip analizlerinde de oldukça formsuz. Tolgay tercihi, bunun en önemli göstergesi.

Yanal, fantazi dünyasında

Yanal, fantazi dünyasında

Kırklareli maçını seyreden herhangi bir kişi, Tolgay’ın ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçerken yaptığı top kayıplarının Galatasaray derbisi seviyesinde ne sonuçlar doğurabileceğini kestirebilirdi.

Yanal’ın bunu görmeyişi, onun neredeyse bir fantazi dünyasında yaşıyor olduğunu gösteriyor. Fenerbahçe’de oyuncular, teknik direktör kopukluğu had safhada. Bu çok net olarak görülüyor. Peki şimdi ne yapılacak?

Kısa, orta ve uzun vade planlarını birbirinden ayırmak lazım. Kısa vadede Ersun Yanal’ın Trabzonspor ile oynanacak kupa maçlarının stresini ne ölçüde kaldıracağı şüpheli. Ancak bunun kararını yönetim verir.

Krizden çıkmanın yolu...

Krizden çıkmanın yolu...

Asıl önemlisi orta ve uzun vadede yapılacaklar. Fenerbahçe’de orta vadede mutlak bir futbol yapılanmasına ihtiyacı var. Comolli-Cocu ikilisiyle halledilemeyen bu işi yapacak bir ekip bulunmalı.

Yerli ve yabancı uluslarası eski oyuncuları ve teknik direktör bağlantıları var. Uzun vadede ise asıl sorunu çözecek hamlenin yapılması şart gibi duruyor.

Her ne kadar şahsen kulüplerin dernek statüleriyle de ayakta kalabileceğini düşünsem de Fenerbahçe’nin acilen borçlarını kapatacak bir büyük hissedara gitmesi gerekiyor. Bu ekonomik şartlarla bu krizden çıkmak imkansız gibi duruyor."


Fanatik

Ali Koç: Satmayın beni!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Okan Buruk: Galatasaray'la 7 kez şampiyonluk yaşadım, heyecanlı değilim