Mehmet Demirkol: 'Hasan Ali'den Clichy olmasını beklemek saflık'

Fanatik yazarı ve Sokrates YouTube kanalının yeni yorumcusu Mehmet Demirkol, Başakşehir-Galatasaray maçını yorumladı. Fanatik'teki yazısında maçın detaylarına değinen Demirkol'un yazısı şöyle:

21 Eylül 2020, Pazartesi 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başakşehir, oyun ezberinin dışında doğaçlama bir oyun oynadı. Ciddi bir konsantrasyon sorunları vardı. Galatasaray ise tam tersi. Belhanda’nın konsantrasyonu Visca’dan yüksekti desem herhalde genel resmi anlatmış olurum. Önce şunu söylemek lazım: Clichy’nin yokluğu sadece bir sol bek yokluğu değil. Geçen yıl takımın toplam zekasını yükselten, oyunu yönlendiren bir liderdi. Yerini Hasan Ali’nin doldurmasını beklemek saflık olur.

Başakşehir; Hasan Ali/Berkay sol kanadıyla vasatın altına düştü. Terim’in öğrencileri de rakiplerini o tarafa yönlendirdi. Emre, Arda, Saracchi üçlüsü Visca’nın kanadını ilk yarıda tıkadı. Başakşehir hep soluna döndü. Penaltı sonrası Başakşehir oyun ezberinden tamamen çıktı. Mahmut ve İrfan, tanınmaz haldeydi. Tamamen kafalarına göre oynuyor gibiydiler.

Buruk hamleleri yaptı ama...

Buruk hamleleri yaptı ama...

Galatasaray ise Arda’nın saha içi liderliğinde kompakt kalmayı, birlikte hareket etmeyi bildi. Az enerji harcadılar, az geri koşmak zorunda kaldılar. Böyle olunca Belhanda dahi yıldızlaşabildi. Okan Buruk, bu durumu değiştirecek hamleleri bir oranda devre arasında yaptı. Hem sol kanadındaki oyuncuları oyundan aldı. Hem de Marcao’ya baskı yapmak üzere Crivelli’yi oyuna sokup 2 santrfora döndü. 

Galatasaray’ı hataya ittiler ama şansları iyi kullanamadılar. Orta sahanın merkezindeki konsantrasyon eksiliğini de tamir edemeyince dakika dakika taktik sadakatten uzaklaştılar. Galatasaray bu yarıyı çok iyi oynamasa da rakibinden daha kompakt ve diri kalabildi. Başakşehir ancak 85’ten sonra gerçek bir baskı kurabildi ama kale önünde çok beceriksizdiler.


Fanatik

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mesut Özil ile Acun Ilıcalı Fenerbahçelileri yine heyecanlandırdı