Mehmet Demirkol: Sergen Yalçın 'Beşiktaşlı olmasam bırakıp gideceğim' der gibi

Fanatik gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'taki durumunu değerlendirdi. Yalçın'ın bir kopuş yaşadığını belirten Demirkol, milli aranın kötü gidiş yaşayan takımlar için avantaj değil dezavantaj olduğunu yazdı.

06 Ekim 2020, Salı 13:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İşte Mehmet Demirkol'un yazısı

İşte Mehmet Demirkol'un yazısı

1- Sergen Yalçın’ın elindeki kadro geçtiğimiz yılların gerisinde ama yine de etrafına inşaat yapılacak bir temeli var. Souza-Atiba-Mensah üçlüsüyle bir temel oluşturabilirsiniz. Bundan sonrası ise teknik direktörlüktür. Sergen hoca, daha önce performans maksimizasyonu konusunda doğru işler yaptı. Şartlar iyi olursa yine yapabilir. Ancak ekonomik olarak rahat olmayan bir oyuncu grubunu idare etmek kolay değil.

2-Hoca ekiple çalışmayı seven, buna açık bir teknik direktör. Çağdaş Atan da zihni açık futbol düşünen planlama yapmayı bilen, rakip analizi konusunda bilgili bir kişi. Onun gidişi Sergen hocayı etkiledi. Ama bu futbolda var. Olabilir. Büyük sorun ise bu pozisyona birisini almak bir yana yeni kimsenin gelmeyişi. Sizce Alanyalı yöneticiler Çağdaş Atan’a nasıl karar verdiler? Onunla çalıştıkları için değerini biliyor olabilirler mi?

3-Artık transfer teknik direktör işi değil. Bir teknik adam hem takım çalıştırıp hem rakip analizi yapıp hem de dev oyuncu okyanusuna hakim olamaz. Bunu bir ekip yapar. O yüzden ‘hocanın listesi’ hikayesini bir kenara bırakıp, kulüp scouting organizasyonuna yatırım yapma gerekir.

4-Hocanın açıklamalarındaki daha önemli konu ise konuşma tonunda hissedilen kopuş. Beşiktaşlı olmasam bırakıp gideceğim der gibi.

5-Gelelim 20 günlük araya. Mourinho, Barça’dan fark yediğinde keşke yarın hemen maç olsa, önümüzdeki haftayı beklemek çok zor olacak demişti. Haklı. 3 hafta boyunca evinde kaybetmiş olan bir takımı, bu huzursuzluk ortamında bir arada tutmak zor olacak.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Thomas Partey'in ayrılığı Diego Simeone'yi çok kızdırdı