Mehmet Demirkol: Sergen Yalçın pirinç olmadan pilav yapmaya çalışacak

Beşiktaş bu akşam zorlu Ajax mücadelesine çıkacak. 19.45'te başlayacak maç öncesinde Fanatik yazarı ve Socrates yorumcusu Mehmet Demirkol, Sergen Yalçın'ın işinin zorluğunu ve maç hakkındaki görüşlerini anlattı.

28 Eylül 2021, Salı 13:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Sergen Hoca yeni bir oyun bulmak zorunda, ben bulamadım"

"Sergen Hoca yeni bir oyun bulmak zorunda, ben bulamadım"

Mehmet Demirkol, 11 oyuncusundan yoksun olacak Beşiktaş'ın Ghezzal, Larin, Pjanic ve daha birçok as oyuncusu olmadığı için yeni bir oyun bulmak zorunda olduğunu söyledi. Demirkol, "Ajax'a karşı oyunlarını bozmak üzerine oynarsın. Bu da baskı gerektiriyor. Peki baskı hangi bölgede olacak? Önde basan Sporting Lizbon 5 yedi. Yeni bir analiz ve yeni bir oyun lazım. Ben kendi adıma yeni bir oyun bulamıyorum, neyse ki teknik direktör değilim çünkü bu maçta Sergen Hoca'nın işi çok zor. Kendini kanıtlamak adına yepyeni bir sınav verecek" dedi.

"İşi tecrübeyle çözebilir"

"İşi tecrübeyle çözebilir"

Sergen Hoca bu yoklukta işi tamamen oyuncuların tecrübesine bırakabilir. Bu nedenle kalede Ersin yerine Mert Günok'u görürsem şaşırmam. Savunmanın ortasında N'Sakala belki de o bölge için en uygun olmayan adam. Oyun tekniği, hava topu, pozisyon alma hepsinde sorunları var. Josef'i çekse orta saha çöküyor.

"Pirinçsiz pilav, tavşandan şapka"

"Pirinçsiz pilav, tavşandan şapka"

Sergen Hoca'nın yerinde olmak istemezdim, kimse istemez. İşi gerçekten çok zor. Pirinç olmadan pilav yapmaya çalışacak. Şapkadan tavşan değil, tavşandan şapka çıkarmak için uğraşacak. Kolay olmayacak ama bir yandan fırsat. Puansız dönülmesine ama sahada doğru bir planı görmeye şahsen razıyım.

Muhtemel 11

Muhtemel 11

Ersin, Rosier, Serdar Saatçi, N'Sakala, Rıdvan Yılmaz, Josef, Salih, Oğuzhan Özyakup, Gökhan Töre, Kenan Karaman, Batshuayi

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Stefan Kuntz'un ilk keşfi Berkan Kutlu