Mehmet Metiner'den Bülent Arınç'a çok ağır sözler

Mehmet Metiner'den Bülent Arınç'a çok ağır sözler

Ak Parti içinde Bülent Arınç'a yönelik sert eleştiriler artarak devam ediyor. Son olarak Mehmet Metiner, Bülent Arınç'ı topa tuttu

22 Nisan 2017, Cumartesi 15:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, bir süre önce "Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı" iddiasını da değerlendiren AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, "Kişisel olarak benim için Bülent Arınç'ın ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarıyla gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" diye konuştu.
 

"DARBENİN SİYASİ AYAĞININ OLMAMASI MÜMKÜN DEĞİL"


15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının olmadığını söylemenin büyük bir yanlış olduğunu belirten Mehmet Metiner, "Yani bir darbe varsa, bu darbenin siyasi ayağının olmaması mümkün değildir. Sonuçta darbe başarılı olsaydı, bu ülkeyi yönetecek insanları vardı. Bu isimler konusunda bilgi sahibi değilim. Mutlaka MİT ve Cumhurbaşkanımız gerekli bilgiye sahiplerdir. Darbenin siyasi ayağının olmadığını söylemek çok büyük bir yanlışlık olur. Ayrıca FETÖ'nün siyasi ayağının olmadığını söylemek, çok büyük bir yanlışlık olur" dedi. 
 

"KÖKÜ KAZINACAĞINDAN KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"


Mehmet Metiner şöyle devam etti:  "Bana göre FETÖ'nün siyasi ayağını oluşturan isimlerin başında (CHP Genel Başkanı Kemal) Kılıçdaroğlu geliyor mesela. Çünkü Pensilvanya ağzıyla konuşuyor. Ama bu, diğer partilerin içerisinde hiçbir şekilde FETÖ'cü unsurların olmadığı anlamına gelmiyor. Mutlaka o FETÖ denilen ahtapot örgüt, hain örgüt her partinin içine elemanlarını yerleştirmiştir. Unsurlarını yerleştirmiştir. Biz AK Partili olarak tespit ettiğimiz bütün unsurların için gerekeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, AK Parti'nin içinde de FETÖ'cü unsurlar varsa da bunların kökünden kazınacağını konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın."


Melih Gökçek'in Arınç iddiasına, Hüseyin Gülerce'den yanıt


Bülent Arınç'tan Melih Gökçek'e cevap


Melih Gökçek: 'Gezi olaylarından sonra Bülent Arınç’ı başbakan yapacaklardı'

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ömer Çelik: Her türlü kriz senaryosunu boşa çıkaracağız