Mehmet Öcalan bayramlaşmak için İmralı'ya gitti

Mehmet Öcalan bayramlaşmak için İmralı'ya gitti

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ la bayram görüşmesi yapmak için kardeşi Mehmet Öcalan adaya gitmek üzere Bursa’ nın Gemlik ilçesine geldi ve oradan da İmralı'ya gitti

11 Eylül 2016, Pazar 09:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, bayram görüşmesi yapmak üzere İmralı Adası’na hareket etti.

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutulan Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan ve Avukat Mazlum Dinç, bu sabah saat 08.30’da Gemlik Jandarma Komutanlığı önüne geldi.

Mehmet Öcalan, burada yaptığı açıklamada, "Şu anda hiçbir şey bilmiyorum. Bizim tek isteğimiz var. 2 seneye yakındır aile görüşü yapmamıştır Avukatlar da 5 yıldır gidemiyor. Hükümetten ve devletten tek isteğimiz budur. Bu yasal hakkımız. 5 yıldır bu hukuksuzluk devam ediyor. Bu bizim hem yasal hem demokratik hakkımız talebimiz budur. Bunun düzenli yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Mehmet Öcalan, daha sonra İmralı’ya gidiş öncesi kontrollerin yapılması amacıyla Gemlik Jandarma Komutanlığı’na alındı. Buradaki kontrollerin ardından Mehmet Öcalan 09.13’te Ada’ya gitmek üzere jandarmadan ayrıldı.

Mehmet Öcalan, en son 6 Ekim 2014’te yine Kurban Bayramı dolayısıyla görüş için İmralı Adası’na gitmişti.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: 5 ilin yoğun bakım doluluk oranları açıklandı! İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli...