Mehmet Şimşek'in açıklamaları Ankara'yı salladı

Mehmet Şimşek'in açıklamaları Ankara'yı salladı

Mehmet Şimşek: Çocuklarımla ilgilenmeyi, tenis oynamayı çok özledim; görev verilirse boynumuz kıldan ince

17 Mayıs 2016, Salı 09:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sözcü gazetesine konuştu. Şimşek, “Yeni kabinede görev almayı düşünmüyor musunuz?'' sorusuna “Kendime vakit ayırmayı, çocuklarla olmayı özledim. Her şeyin hayırlısı olsun ama görev verilirse boynumuz kıldan ince'' yanıtını verdi.

Haberde, "Ankara'da sıra dışı bir pazar günü geçiren Şimşek, Panora AVM'de 2.5 yaşındaki ikiz kızları Azra, Sare ve 10 aylık oğlu Emre ile dolaştı, dondurma yedi, vitrinlere baktı, bir kafede oturup çay içti. İki korumasının uzaktan takip ettiği Şimşek, AVM'nin sinema salonu girişinde film afişlerine bakarken, soruları yanıtladı" ifadesi kullanıldı.

Emin Özgönül imzasıyla yayımlanan o haber:

"Siyasetin kazanı için için kaynıyor.

Bir yanda Başbakan'ın kim olacağı konusunda çeşitli görüşler ileri sürülürken, diğer yanda yeni kabinede yer alacak isimler konusunda tahminler yapılıyor.

İş sadece bununla da kalmıyor.

Kabinedeki değişikliğin ekonomiye de yansıyıp yansımayacağı ve burada patronun kim olacağı sorusuna da yanıt aranıyor.

DİREKSİYONDA 10 YILDIR O VAR

Yaklaşık 10 yıldır ekonominin direksiyonunda olan Devlet ve Maliye Bakanlığı da yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Davutoğlu hükümeti sonrası kurulacak yeni kabinede görev almak yerine, ailesine daha çok zaman ayırmayı ve dinlenmeyi planlıyor.

Ankara'da sıra dışı bir pazar günü geçiren Şimşek, Panora AVM'de 2.5 yaşındaki ikiz kızları Azra, Sare ve 10 aylık oğlu Emre ile dolaştı, dondurma yedi, vitrinlere baktı, bir kafede oturup çay içti. İki korumasının uzaktan takip ettiği Şimşek, AVM'nin sinema salonu girişinde film afişlerine bakarken, Sözcü'nün sorularını yanıtladı.

TERCİHİ DİNLENMEK

Şimşek, “Yeni kabinede görev almayı düşünmüyor musunuz?'' sorusuna “Kendime vakit ayırmayı, çocuklarla olmayı özledim. Her şeyin hayırlısı olsun'' diyerek, “veda sinyali'' verdi.

Başbakan Yardımcısı Şimşek geçen haftaki Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) kokteylinde de, “Tenis oynamayı, arabamı kendim kullanmayı, ailem ve çocuklarla daha çok ilgilenmeyi özledim. Ama görev verilirse de boynumuz kıldan ince'' demişti.

Piyasaların gözü de, yeni kabinede ekonomiden sorumlu bakanlıkların nasıl şekilleneceğinde… Mehmet Şimşek; Ali Babacan sonrası, piyasaların güvendiği bir isim olarak öne çıkmıştı.

Ankara kulislerinde Şimşek'in kabinede kalabileceği, ancak kendi tercihinin “dinlenmek” olduğu konuşuluyor."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika haberi: Meclis'ten İsrail'e ortak kınama