Mehmetçik'e son teknoloji kamuflaj! İlk kez görüntülendi

Mehmetçik, son teknoloji ile üretilen yeni tip kamuflajları kullanmaya başladı. Türkiye'nin coğrafi yapısı dikkate alınarak tasarlanan yeni üniformaların dikildiği tesis görüntülendi.

10 Nisan 2021, Cumartesi 15:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın kamuflaj olarak da bilinen eğitim üniformaları yenilendi. Son teknoloji ile yapılan özel üniformaların üretimini ilk kez görüntülendi.

DAHA ÖNCEKİ ÜNİFORMALAR İNCELENDİ

DAHA ÖNCEKİ ÜNİFORMALAR İNCELENDİ

Mühendis Albay Neslihan Ay, önceden karşılaşılan problemlerin incelendiği bilgisini vererek, "Yeni eğitim kıyafetleri eğitim elbisesi, içine giyilen t-shirt, bot ve rüzgar ceketinden oluşmaktadır. Yerli ve milli olarak üretilen eğitim elbisesiyle kullanıcının ihtiyacı, personelin beklentileri ile daha önce kullanılan eğitim elbisesinde karşılaşılan problemler incelenmiştir" dedi. Çalışmalar bu problemlere çözüm olması için yapıldı. Yeni üniformalar bilgisayarda tasarlandı. Sanal ortamda hazırlanan kalıplar kumaşa çıkartıldı.

COĞRAFİ YAPI DİKKATE ALINDI

COĞRAFİ YAPI DİKKATE ALINDI

Lazerli otomatik kesim makinasında tam 100 kat kumaş aynı anda kesilebiliyor. Çıkartılan kalıplardan arta kalan fire ise geri dönüşme gönderiliyor. Yeni üniformalar hazırlanırken Türkiye ve harekat alanlarının coğrafi yapısı göz önünde bulunduruldu. Harita Genel Müdürlüğünden alınan görüntüler incelendi. Kamuflaj renk ve desenleri bunlara uygun olarak seçildi.

ÜNİFORMALAR TEK TEK KONTROLDEN GEÇİRİLİYOR

ÜNİFORMALAR TEK TEK KONTROLDEN GEÇİRİLİYOR

Yeni kamuflajların kalıpları üretim atölyesindeki bantlarda parça parça dikilerek son haline getiriliyor ve Mehmetçik'e maksimum konforu sağlamak için sahaya gönderiliyor.

Hazırlanan üniformalar, paketlenmeden önce tek tek kalite kontrol işleminden geçiriliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hafta sonu kısıtlamasını bu yöntem ile deliyorlar