'Mekkeliyim' diyerek esnafı soydu

'Mekkeliyim' diyerek esnafı soydu

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde kendisini Mekkeli olarak tanıtan dolandırıcı, esnafın 3 bin lirasını alarak kayıplara karıştı

16 Ağustos 2017, Çarşamba 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde yüncülük yapan Mustafa Yıldızoğlu’nun işlettiği dükkana gelen kişi, kendisini Mekkeli olarak tanıttı. Cebindeki paraları çıkartan zanlı, esnafın bir anlık dalgınlığından faydalanarak 3 bin lirayı alıp kayıplara karıştı.
 

MEĞERSE TIRNAKÇIYMIŞ... 


Zanlının yaşının 35-40 olduğunu ifade eden Yıldızoğlu, dolandırıcılık olayını anlatırken, "1.85 boylarında, esmer tenli bir genç, yazma kenarına işlenen pulların fiyatını sordu. Elimde 5 ve 10 lira Türk parası vardı. 10 lirayı gösterdi. ’Bundan daha büyük Türk parası yok değil mi?’ dedi. Türkçeyi zor konuşuyordu. Ben de kendisine 10 liradan büyük 20, 50, 100 ve 200 lira olduğunu gösterdim. Ona Türk paralarını tanıtmaya alıştım ve onun tırnakçı olduğunu fark edemedim. Cebimdeki paraların büyük miktarını aldı. Tahminin 14 ve 15 tane 200 toplam 3 bin lira civarında parayı alarak kayıplara karıştı" dedi.


DOLANDIRILDIĞINI SONRADAN FARK ETTİ


Dolandırıldığını fark edince emniyete telefon ettiğini söyleyen Yıldızoğlu, polisin kendisinin ifadesini aldığını ve olayın soruşturulduğunu ifade etti.

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şehit Yasin Özdamar'ın acı haberi Isparta'daki ailesine verildi