Melih Gökçek'ten Adil Öksüz iddiası

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: Adil Öksüz'ün yakalanma ihtimali olduğu an öldürüleceği kesin

01 Nisan 2017, Cumartesi 13:44
A A
Melih Gökçek'ten Adil Öksüz iddiası
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi, Akıncı Üssü iddianamesinde 2 numaralı şüpheli olarak açıklanan FETÖ'cü Adil Öksüz’ün, ABD Başkonsolosluğu'ndan, yurt dışına kaçırılmak için aradığını söyledi. Öksüz'ün yurt dışına kaçmadığını düşündüğünü belirten Gökçek,“İncirlik Üssü'nde olabilir mi, olabilir. Bir büyükelçilikte olabilir mi, olabilir. Nerede olduğunu, zaman içerisinde anlayacağız” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Başkan Melih Gökçek, gündeme ilişkin önemli açıklama ve değerlendirmelerde bulundu. FETÖ’nün, darbe girişimi öncesi Türk siyasetini karıştıran 4 önemli faaliyetini de anlatan Başkan Gökçek, bunu “AK Parti iktidarını ortadan kaldırmak için için Hakan Şükür’ü milletvekili olarak, İdris Naim Şahin’i de bakan olarak sızdırması”, “Deniz Baykal’ı kaset skandalıyla görevden ayırıp, CHP liderini değiştirmesi”, “MHP’de 10 genel başkan yardımcısının yine kaset skandalıyla uzaklaştırılması” ve “Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürülmesi” olarak açıkladı.
 

"BENCE ADİL ÖKSÜZ TÜRKİYE'DE"


“FETÖ’nün her partide adamı var. Hiçbir partiye acımıyor, kullanıyor ve mendil gibi kenara atıyor” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Melih Gökçek, Akıncı Üssü iddianamesinin iki numaralı şüphelisi Adil Öksüz’ün nerede olduğuna ilişkin soruya da şu karşılığı verdi: “Bence yurt dışına kaçmadı. Şimdiye kadar 30 defa görüntü verdirirlerdi internete. Türkiye’de bir yerde. Ama burada da yakalanması zor. Çünkü bu ihtimal olursa öldürüleceği kesin. Yanında birileri vardır ve talimat verilmiştir onlara, ‘Yakalanma ihtimali olduğu an, öldürün’ diye. Ben de dolayısıyla yakalanmasının zor olduğunu düşünüyorum. Kapalı bir kutu o. Nerede olabilir sorusuna gelince de dağ başında bir evde olabilir, İncirlik Üssü'nde olabilir mi olabilir. Bir büyükelçilikte olabilir mi olabilir. Zaman içerisinde anlayacağız. İnşallah bizimkiler yerini tespit eder ve ani bir baskınla seri davranırlar ve öldürülmeden önce, yatakta uyurken yakalayabilirler. Şu anda infaz edildiğini sanmıyorum. Ancak yakalandığını hissedecekleri zaman infaz ederler. Şu anda bir değeri var ve önemli sayıyorlar. Ama yakalandığı zaman anti değeri olacak. Onun yüzünü tanımayan yok ve Türkiye’de 80 milyon vatandaş, sokakta gördüğü an onu ihbar eder” ifadelerini kullandı. Başkan Gökçek, Bank Asya’yı kurtarma hareketliliği için de, söz konusu bankaya yatırılan 1,5 milyon TL’nin de FETÖ için küçük bir para olduğunu kaydederek, “1,5 milyar da yatırabilir. Zaten kendi paraları değil ki, himmet ve şantajla topladıkları paralar” değerlendirmesini yaptı.
 

"FETÖ İÇİN ANKARA'DA VİLLA YAPTILAR"


Dün açıklanan Akıncı Üssü iddianamesinde Fethullah Gülen’in 25 Temmuz’da Türkiye’ye geleceği ve onun için bir yer yaptırıldığına ilişkin bilgilerle ilgili olarak Başkan Gökçek, “Sadece bir yer olsa yine iyi Ankara’da. Bu yerlerden bir tanesi Akın İpek'in yaptırmış olduğu bir villadır. Onun için hazırlanacak bir yerdi. Oraya el konuldu devlet tarafından ve Hazine’nin oldu. Hazine de orayı ya bir kamu müessesine tahsis eder ya da satar” diye konuştu. FETÖ’nün Amerika’da, sözde Ermeni soykırımı iddialarını destekleyen senatörlere ve papaz okullarına para aktardığına ilişkin belgeleri de izleyenlerle paylaşan Başkan Melih Gökçek, “Türkiye’deki Müslümanlar da dine ve İslam’a hizmet ettiklerini zannediyorlar” açıklamasını yaptı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.