Melike İpek kimdir? Bir Zamanlar Çukurova'nın Ala'sı kaç yaşında?

Melike İpek kimdir? Bir Zamanlar Çukurova'nın Ala'sı kaç yaşında?

Bir Zamanlar Çukurova'nın 17. bölümü bu akşam ekrana geliyor. 3 hafta sonra ekrana gelecek dizinin yeni bölümünde bir sürpriz yaşanıyor ve ünlü oyuncu Melike İpek "Ala" karakteriyle dahil oluyor. Peki, Melike İpek kimdir?

24 Ocak 2019, Perşembe 15:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

En son "Can Feda" adlı terli filmde karşımıza çıkan adını Muhteşem Yüzyıl ve Karadayı dizileriyle duyuran Melike İpek, yeni yılda Bir Zamanlar Çukurova dizisinde boy gösterecek. Dizide "Ala" karakterini canlandıracak olan ünlü oyuncunun bu vesileyle hakkındaki bilgiler araştırılmaya başlandı.

MELİKE İPEK KİMDİR?

Melike İpek Yalova 29 Nisan 1984 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından İtalya Roma'ya gitmiş ve orada Roma La Sapienza Üniversitesi'nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi eğitimi almıştır. Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova’nın kızıdır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Kastilya Prensesi İsabella karakteri ile gerçekleştirmiştir. Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

Şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Doktor Ala karakterine hayat veren Melike İpek Yalova, 1.57 metre boyunda, 50 kilo ve Boğa burcudur.

Melike İpek Yalova’nın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Bir Zamanlar Çukurova (Ala) (TV Dizisi)

2018 – Can Feda (Sinema Filmi)

2018 – İnsanlık Suçu (Cevher) (TV Dizisi)

2017 – Çember (Leyla) (TV Filmi)

2016 – Hayat Şarkısı (Suzi) (TV Dizisi)

2012-2014 – Karadayı (Ayten) (TV Dizisi)

2011 – Muhteşem Yüzyıl (Prenses İsabella) (TV Dizisi)

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sıla'dan makyajsız fotoğraf