Meme kanserine karşı 'Pembe Mutluluk'

Meme kanserine karşı 'Pembe Mutluluk'

Memorial Sağlık Grubu ve İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği (İFSAK) iş birliğiyle sanatın iyileştirici gücü adına, İFSAK fotoğraf sanatçılarının objektifinden "Pembe Mutluluk" sergisi açıldı. Meme kanserine karşı mutluluk ve umudu anlatan sergi 1 ay boyunca sanatseverlerle buluşacak

06 Ekim 2017, Cuma 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Meme kanserinin her 8 kadından 1’inde görüldüğünü söyleyen Memorial Şişli Hastanesi Direktörü Dr. Ergun Şenel, "Biz de Memorial Sağlık Grubu olarak meme kanseri farkındalığına dikkat çekmek için sanat galerimizde, içinde pembe obje olan fotoğraflardan oluşan bir sergiye yer vermek istedik. Özellikle tüm kadınlarımızın kendilerini kontrol etmeleri ve her fırsatta da doktorlarına danışmalarını istiyoruz. Bunun da sanatla birlikte güzel bir şekilde hatırlanmasını istiyoruz. Bu ayın bilinirliliğinin artmasını, hafızalara kazınmasını istiyoruz.Pembe rengin meme kanserini hatırlatan bir simge olması dolayısıyla fotoğraf sanatçılarından özellikle böyle bir tema kullanmalarını istedik" dedi.

'PEMBE OBJELERLE FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞTIK'

Meme kanseri ile mücadelenin ve kanser farkındalığının dünyadaki simgesi olan pembe rengin, fotoğrafın genelinde tek bir obje ile yansıtıldığı fotoğraflardan oluşan sergi, meme kontrolünün önemini hatırlatmayı amaçlıyor.

İFSAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Projeler Birimi Koordinatörü Esin Koç, proje fikrinin Memorial Sağlık Grubu’ndan çıktığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

"Süre çok kısaydı ve arkadaşlarımızla birlikte toplandık, üyelerimize duyuru yaptık. 13 arkadaşımızın fotoğraflarıyla bu sergiyi düzenledik. Özellikle meme kanserinin simgesi olan pembe rengi, umut ve mutluluk içermesine dikkat ettik. Çünkü meme kanseri aslında erken teşhis edildiğinde kolaylıkla tedavi edilebilen bir hastalık. Kişilerin bunun farkında olması çok önemli."

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kadınlarda ve erkeklerde kalp krizi belirtileri