Memelerin sarkmasına sebep oluyor!

Günlük yaşantınızda fark etmeden yaptığınız bu 5 alışkanlık memelerinizin sarkmasına neden oluyor.

15 Temmuz 2017, Cumartesi 16:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yıllar geçtikçe, yer çekimine maruz kalan sadece yüzümüz ve vücudumuz değil. Gençken dimdik duran memelerimiz de emzirme döneminden, çoğu günlük aktivitelerimizden hatta kullandığımız yanlış sutyen yüzünden bile sarkma riski taşıyor. Ve biz kadınlar bunun önüne geçebilecekken tam tersi fark etmeden de olsa memelerimizin sarkmasına neden olabilecek şeyler yapıyoruz. İşte memelerin sarkmasına sebep olan 5 aktivite…

1-   Hızlı kilo verdiren diyetler

1- Hızlı kilo verdiren diyetler

Ayda 4 kilo verip öbür hafta bunun 2’sini almak tabii ki de o güzel memelerimiz için iyi bir haber değil. Ne olursa olsun hızlı kilo verdiren sağlıksız diyetlerden olabildiğince uzak durun.

2-   Sigara içmeyi bırakmanın tam zamanı

2- Sigara içmeyi bırakmanın tam zamanı

Sigara içmenin memelerinize zarar verebileceği hiç aklınıza gelmezdi değil mi? Sigara elastin adı verilen ve cilde esneklik kazandıran bir proteinin yapısını bozuyor. Bu nedenle sigara içen kişilerde deri esnemek yerine sarkıyor.

 3-   Güneşten korunmak

3- Güneşten korunmak

Nasıl güneş kremi olmadan güneşe çıkmak kırışıklıklara neden oluyorsa aynı şekilde memelerimiz de bundan nasibini alıyor. Gerek yazın gerekse kışın ister dekolte giyin ister kapalı ama güneş kremi kullanmayı asla ihmal etmeyin.

4-   Desteksiz sutyen giymek

4- Desteksiz sutyen giymek

Günlük yaşamınızda desteksiz sutyen giyiyorsanız ileride memelerinizin sarkmasına şahit olacağınızın haberini üzülerek vermek zorunda kalabiliriz. Özellikle de kullandığınız sutyen memelerinizin hareket etmesine “fazla” izin veriyorsa…

5-   Ağır spor yapmak

5- Ağır spor yapmak

Size asla spor yapmayı bırakın demiyoruz tam tersi gidebiliyorsanız spor salonuna daha çok uğrayın. Sadece kalori yakarken, memeleriniz için doğru sporcu sutyeni kullanmaya çalışın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğum kiloları nasıl verilir?