Memurlar greve hazırlanıyor

Memurlar greve hazırlanıyor

21 Kasım 2009, Cumartesi 15:26
A A

KESK ve Türkiye Kamu-Sen üyeleri, 25 Kasımda Türkiye genelinde "uyarı grevi" yapacaklarını belirterek, vatandaşları mitinge çağırmak amacıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

5 Ocak Meydanı’nda toplanan sendika üyeleri, sloganlar atıp, 25 Kasım Greviyle ilgili bildiri dağıtarak, İnönü Parkına kadar yürüdü.
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Köse, burada yaptığı açıklamada, Kamu Hastane Birlikleri Yasası ile hastanelerin özelleştirilmesine karşı, kamu çalışanlarına toplu sözleşme ve grev hakkı verilmesi, parasız eğitim ve sağlık için 25 Kasım tarihinde tüm memurların iş bırakacağını söyledi.

KESK Dönem Sözcüsü Mehmet Gök de tüm vatandaşların 25 Kasımda iş bırakma eylemi ve mitinge destek vermelerini istedi.
Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa da kentte okulların 1 hafta süreyle tatil edilmesinin 25 Kasımdaki grev etkinliğini gölgelemek için yapıldığını öne sürdü.

Kentte valiliğin açıkladığı gibi 40 bin çocuğun hasta olmadığını iddia eden Boğa, "Okullarda yaratılan panik nedeniyle çocuklar okula gitmiyor. Devamsızlığın asıl nedeni bu... Ancak, valilik 40 bin çocuğun hasta olduğunu söyleyerek okullara izin vermiyor. Grevi sabote etme çabaları boşa gidecek. 25 Kasım grevinin altını boşaltamayacaklar" dedi.
Grup, sloganlar attıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.