Meral Akşener'in partisinin adındaki ayrıntıya dikkat

MHP'li muhaliflerle olağanüstü kongre kararı aldırmaya çalışan Meral Akşener, başarılı olamayınca yeni parti kurma kararı almıştı. Akşener'in partisi bugün kuruluyor. Partinin adıyla ilgili dikkat çeken bir detay var

25 Ekim 2017, Çarşamba 09:02
A A
Meral Akşener'in partisinin adındaki ayrıntıya dikkat
POSTA.COM.TR

Türkiye günlerdir Meral Akşener'in kuracağı partiye kilitlenmişti.

Bugün İçişleri Bakanlığı'na partinin kuruluş dilekçesi verilecek ve İyi Parti resmen kurulmuş olacak.

Yeni partinin ismi açıklandı. Meral Akşener'in kuracağı partinin adı İYİ PARTİ. Partinin ana sloganı ise 'Türkiye iyi olacak'.


Meral Akşener'in yeni partisinde 5 milletvekili oldu

Parti ismiyle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı.

Oğuz Kaan Destanı'nda yer alan 24 boydan biri olan Kayı Boyu'nun bayrağı, iki ok ve bir yaydan oluşuyor.Bu semboller aynı zamanda 'İyi' kelimesini de hatırlatıyor.

Parti logosu hazırlanırken bu benzerliğin de göz önüne alındığı öne sürülüyor!


TANITIM TOPLANTISINDA SİNEVİZYONLA ANLATILDI


Meral Akşener, İyi Parti'nin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na verilmesinden sonra CHP'li Yenimahalle Belediye'sine ait Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde partililere seslendi. Ardından bir sinevizyon gösterimi yapıldı. O anlarda Türkiye'nin sembol mekanlarının arasında beyaz bir güvercin ışık huzmesi içinde ortaya çıkıyor. Bu güvercin daha sonra Meral Akşener'in adının baş harfi olan M harfinin şeklini alıyor. Daha sonra M harfi Kayı Boyu'nun sembolü olan iki ok ve bir yaya dönüşüyor. Ardından da iki okun üzerine iki nokta konularak 'İYİ' kelimesi oluşuyor.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Meral Akşener'in kuracağı partinin üyeleri belli oldu