Merkel'in açılışına katıldığı hızlı tren arıza yaptı

Almanya’da Berlin-Münih arasında yeni hizmete giren ve iki kent arasındaki yaklaşık 600 kilometrelik mesafenin 4 saatte katedilmesini sağlayacak yüksek hızlı tren hattının açılışında özel sefer yapan tren arızalandı

09 Aralık 2017, Cumartesi 19:43
A A

Alman medyasında yer alan haberlere göre, yeni yüksek hızlı tren hattının açılış töreni, özel sefer yapan trenin Münih’ten Berlin’e ulaşmasının ardından Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katılımıyla Berlin Merkez Garı’nda yapıldı.  

4 SAAT YERİNE 6 SAATTE ULAŞTILAR

4 SAAT YERİNE 6 SAATTE ULAŞTILAR

Törenin ardından dün akşam Münih’e dönen ve yaklaşık 200 onur konuğunun ve gazetecilerin bulunduğu tren arıza yaparak yolda kaldı.   Arızadan dolayı bir kaç kez duran trenin 4 saat yerine 6 saatte Münih’e ulaştığı belirtildi.  

'TREN TARİHİNDE YENİ BİR DÖNEM'

'TREN TARİHİNDE YENİ BİR DÖNEM'

Alman Demir Yolları Genel Müdürü (Deutsche Bahn) Richard Lutz, bu seferlerle Almanya’daki tren tarihinde yeni bir dönem başlattıklarını ifade etmişti.   

Berlin’de düzenlenen törenden önce kısa süre trenle yolculuk yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel de bu yeni hattın hava ve kara ulaşımına göre verimli olduğunu söylemişti.

SEFERLER YARIN BAŞLAYACAK

SEFERLER YARIN BAŞLAYACAK

1991’de projesine başlanan ve yaklaşık 10 milyar euroya mal olan Berlin-Münih yüksek hızlı tren hattında yolcu seferleri yarın başlayacak.

İki şehir arasındaki tren seferlerinin 6 saat yerine yaklaşık 4 saate indirilmesi hedefleniyor.

Hızlı hat için tek yön gidiş biletinin 150 euro (Yaklaşık 680 TL) civarında olacağı kaydedildi.  

Sıradaki haber yükleniyor...