Merkel ve Cameron´dan ortak kınama

Merkel ve Cameron´dan ortak kınama

İngiltere Başbakanı David Cameron ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenledikleri basın toplantısında Fransa'daki terörist saldırıyı kınadı

07 Ocak 2015, Çarşamba 20:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News


Resmi bir ziyaret amacıyla Londra’da bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel,  mevkidaşı İngiltere Başbakanı Cameron ile Downing Street’deki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyı kınayan her 2 lider, Fransa halkına da taziyelerini iletti. Cameron ve Merkel, toplantıda, Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande’ı da arayarak desteklerini ifade ettiklerini belirtti.

Cameron saldırıyı, "Dehşet verici bir terörist öfke" olarak nitelendirirken Merkel, "bu terörist saldırı, ahlaki değerlere, temsil ettiğimiz değerlere, ifade özgürlüğü değerlerine ve  genel özgürlük ve insanlık onuruna karşı yapılmıştır" ifadelerini kullandı.

Basın toplantısında konuşan Cameron, Merkel ile birlikte Hollande’ı telefonla arayarak  Fransız halkının yanında olduklarını ve gereken her türlü yardıma hazır olduklarını söylediklerini aktardı.

Gonca YAĞCI/ LONDRA,(İngiltere),(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüsten iyileşenleri yeniden enfekte edecekler