Merkel'in cep mesajları arşivlenecek

Almanya Başbakanı Merkel'in cep telefonuyla mesajlaşmayı sevdiği biliniyor. Başbakan'ın bundan böyle gönderdiği resmi mesajları saklanacak

14 Ocak 2013, Pazartesi 16:21
A A

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in cep telefonuyla gönderdiği kısa mesajların resmi içerikli olması halinde arşivleneceği belirtildi. Federal hükümet sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı açıklamada 2001’de kabul edilen yeni iletişim şekillerinin kayıt yönetmeliğinin modern hale getirilmesinin, bunları arşivlemenin yasal temelini oluşturduğunu ifade etti.

GELECEK KUŞAKLAR İÇİN ÖNEMLİ

Alman basınında, Merkel’in cep telefonuyla kısa mesaj kullanarak haberleşmeyi sevdiği belirtildi. Merkel’in bu şekilde direktifler de vermesinin ihtimal dahilinde olduğu, bunun üzerine bu mesajların gelecek kuşaklar için önem arz etmesinden dolayı arşivlenmesi ve yıllar sonra kamuoyuna açıklanması gerektiği ifade edildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.