Merkez bankası değil, uyuşturucu parası

Merkez bankası değil, uyuşturucu parası

19 Nisan 2010, Pazartesi 11:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bütün dünyanın başına bela olan uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili yapılan operasyonların birinde kırılan dünya rekoru hafızalardaki yerini hâlâ koruyor.

2008 yılında Meksika'da yapılan dev operasyonda, kale gibi korunan ultra lüks bir villa içinde tam 205 milyon dolar nakit para ele geçirildi.

Meksika vatandaşlığına geçmiş Çinli bir çete lideri tarafından yönetilen uyuşturucu şebekesinin, Lomas de Chapultepec bölgesindebulunan villasına yönelik baskında, saymakla bitmeyecek kadar paranın yanı sıra, aralarında altın kaplama otomatik tüfeklerin de bulunduğu yüzlerce silah da ele geçirildi. 

Dünyanın en büyük uyuşturucu baskınında ele geçirilen ve çoğu 100 dolarlık banknotlardan oluşan nakit paraların ağırlığı 2 tonu aşıyordu.

Asya, Meksika ve ABD'li kaçakçıların işbirliğinde faaliyet gösteren uyuşturucu karteline yönelik operasyonda, kimisi gizli kapılar ardına gizlenmiş, kimisi metal kasaların içine saklanmış halde bulunan paraların taşınması için bir kamyon ancak yetmişti.

Ülkenin en zenginlerinin oturduğu kasabadaki baskında, şebeke karargahı niteliğindeki villanın etrafında kafesler içinde aslan ve kaplan gibi çok yırtıcı hayvanlar da bulunmuştu. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gonca Vuslateri, taburcu oldu