Mersin Barosu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında çocuklar için işbirliği protokolü imzalandı

Mersin Barosu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında çocuklar için işbirliği protokolü imzalandı

Mersin Barosu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında çocuklar için işbirliği protokolü imzalandı

13 Ocak 2020, Pazartesi 16:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Baro ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, çocukları şiddetten, istismardan korumaya ve suç işlemelerini önlemeye yönelik farkındalık çalışmaları yapmak için işbirliği protokolü imzalandı.

Mersin Barosunun ev sahipliğinde, Baro Başkanı Bilgin Yeşilboğaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca arasında imzalanan protokol kapsamında çocukları şiddetten, istismardan korumaya ve suç işlemelerini önlemeye yönelik farkındalık çalışmaları yapmak için işbirliği kararı alındı.

İşbirliği kapsamında, il ve ilçelerde sosyal, eğitsel ve hukuki destek ihtiyacı olan çocuklara yönelik ortak çalışmalar yapılacak, çocuklara yönelik, yerel, ulusal ve uluslararası kuruluşlarla ortak projelerin birlikte geliştirilmesi, desteklenmesi, bunların Mersin ili ve tüm ilçelerinde uygulamaya konulmalarının sağlanması, diğer kamu kurum ve kuruluşları tarafından sürdürülen çocuklara yönelik projeler içerisinde de birlikte görev alınmasına karar verildi. Çocukların istismardan, şiddetten korunmalarına, suç sayılan davranışlar konusunda bilinçlenmelerine, çocuklara haklarının öğretilmesine ve bu konularda ailelerin, öğretmenlerin ve toplumun da bilinçlenmesinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Protokol kapsamında ayrıca, telif hakkı Mersin Barosu'na ait ve Mersin Barosu avukatları tarafından sahnelenen, çocuklara haklarını anlatan ‘Sihirli Küre’ isimli tiyatro oyunu, eğitim-öğretim dönemlerinde Mersin ili ve ilçelerindeki tüm ilköğretim öğrencilerine sahnelenecek. Baro Başkanı Yeşilboğaz ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, hem çocukların hem de toplumun bilinçlenmesi amacıyla yapılacak olan ortak çalışmalarla, Mersin’de çocukların refah içerisinde yaşamalarına yönelik başarılı sonuçlar elde edeceklerine inandıklarını belirtti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Büfe de çorba da Büyükşehir’den