Mersin'de maraton heyecanı

Mersin'de maraton heyecanı

Mersin'de 20 Eylül'de ilk kez düzenlenecek Uluslararası Mersin Büyükşehir Maratonu'nun başlangıç noktası belirlendi.

06 Ağustos 2015, Perşembe 13:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Mersin’de 20 Eylül’de ilk kez düzenlenecek Uluslararası Mersin Büyükşehir Maratonu’nun başlangıç noktasının belirlenmesi için Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda çivi çakma töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş, törende gazetecilere yaptığı açıklamada, Mersin’de bir ilki gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Maratonda kuralların resmi olacağını ve elde edilecek başarıların spor tarihinde yer alacağını vurgulayan Yaraş, yarışmanın Mersin adına önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Türkiye’de 30’a yakın yarı maratonun olduğunu vurgulayan Yaraş, şöyle devam etti:

"Tam maraton ülkemizde çok gerçekleştirilmiyor. Bu maratonun gerçekleşmesinde Mersin Büyükşehir Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın büyük emeği ve gayretleri var. Bugün burada maratonun start noktasını belirledik.

Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Etkinliğe kadar Mersin’i en iyi şekilde hazırlayacağız. Belirlenen parkurda büyük dereceler elde edilebilir. Parkurumuz çok düz ve güzel bu konuda yarışmacıların içi rahat olsun. Hava sıcaklığından dolayı atletlere engel olmasın diye organizasyon komitesi tarafından yarışlar sabah 8’de başlatılacak. Tüm sporseverleri maratona bekliyoruz."

Konuşmaların ardından maratonun start noktasının belirlenmesi için çalışanlar tarafından çivi çakıldı.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2017 yılındaki o toplantı Avrupa futbolunu sarstı!