Mersin'de seralar sular altında kaldı

Mersin'de 3 gündür süren sağanak yağmur Tarsus ilçesinde bazı tarım alanlarında hasara yol açtı. Drone ile havadan görüntülenen seraların büyük bir kısmı tamamen sulara gömüldüğü görülürken, çiftçiler yetkililerden yardım bekliyor

08 Aralık 2018, Cumartesi 01:28
A A

Mersin'de 3 gündür süren sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkilerken, birçok yerde sorunlar yaşanmıştı. Perşembe günü de Mersin Valisi Ali İhsan Su tarafından eğitim ve öğretime bir gün ara verilmişti. 

Kent merkezinde büyük bir olumsuzluk oluşmazken, bazı ilçelerde, özellikle de tarım arazilerinin bulunduğu bölgelerde hasarlar oluştu. 

Dün öğleden sonra yağmurun durmasıyla birlikte oluşan hasarlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. 

Seralarda ve açık alanda sebze üretiminin yapıldığı Tarsus ilçesinde tarım alanlarında büyük zararlar oluştu. 

İlçeye bağlı Bahşiş, Yeşiltepe ve Kulak mahallerindeki seraların büyük bir kısmı zarar görürken, bazı seralar ise tamamen sular altında kaldı. 

Drone ile havadan görüntülen seralar adeta deniz gibi görünürken, çiftçiler yetkililerden yardım bekliyor. 


1,5-2 metreye kadar ulaşan sular altında kalan seralardaki ürünleri kurtarabilmek için çabalayan çiftçiler, suların önümüzdeki günlerde daha çok yükseleceğini savundu.

İHA/Koray Ünlü-Güray Gürdal

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.