Mersin'de yılbaşı tedbirleri alındı

Mersin'de yılbaşı tedbirleri alındı

Mersin'de yılbaşı tedbirleri alındı

30 Aralık 2019, Pazartesi 15:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de yeni yıl kutlamaları öncesi bizzat incelemelerde bulunan İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, bütün tedbirlerin alındığını söyledi.
Mersinlilerin yeni yılını kutlayarak, sağlık ve mutluluk dolu bir yıl dileyen Müdür Şahne, ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Vatandaşların yeni yıla huzurlu, güvenli bir ortamda girmesi için asayiş, Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri başta olmak üzere tüm birimlerce gereken genel güvenlik tedbirlerinin alındığını belirten Şahne, "Bu kapsamda bir çok polisimiz görev yapacak. Mersin Emniyet Müdürlüğü olarak, mesai mefhumu gözetmeksizin görevimizin başında olup, 155 Polis İmdat Hattı'na yapılacak tüm ihbarları gecikmeksizin değerlendirileceğiz. Halkın ihbar, istek ve şikayetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri amacıyla müracaat edilebilecek telefon numaraları basın ve yayın organları vasıtasıyla önceden duyurulacak. Her türlü ihbar kısa sürede değerlendirilerek yeteri kadar ekip sevk edilecek. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) merkezinde modern kameralar sayesinde Mersin trafiği 24 saat gözetlenecek. Hava şartları dikkate alınarak özellikle yılbaşı gecesi görevlendirilecek önleyici devriyeler ile trafik akışının düzenlenmesi, kavşaklarda ve kritik görülen güzergâhlar da kontroller yapmak maksadıyla görevlendirilecek trafik timlerinin sayısı arttırılacak" dedi.
Özellikle yılbaşı gecesi saat 24.00’ten sonra alkol denetimlerine ağırlık verileceğini kaydeden Şahne, "Denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Böyle bir durumda araçta alkolsüz başka bir sürücünün bulunması halinde araçlar trafik kuruluşlarına ait park yerinde veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, mahallinden temin edilecek ticari araçlarla, gidecekleri yerlere gönderilecek. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM’ler, havaalanı, otobüs/minibüs terminali, tren gar/istasyonu, pazar yerleri ve umuma açık mahallerde gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup,  devriye uygulamaları artırılacaktır.  Kutlamalarda kullanılması muhtemel maddelerin, ilgili mevzuatta belirtilen hususlara riayet edilerek kullanılmasına ve denetlenmesine azami hassasiyet gösterilecek. Sahte ve kaçak alkollü içkilerin piyasaya sürülmesi riski göz önünde bulundurularak  Yılbaşı öncesinde alkol satışı yapan iş yerlerinde kaçak ve sahte içki denetimi gerçekleştirilecek. Kent genelindeki içki satışı yapan büfe ve marketler ile alkol servisi yapan eğlence mekanlarında, gümrük kaçağı ve sahte içki araması yapılacak” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder