Mersin'de yine aynı karakola PKK saldırısı

Mersin'de terör örgütü yandaşları Siteler Polis Merkezi'ne molotof ve havafişekler attı

30 Kasım 2009, Pazartesi 14:08
A A

Mersin'de terör örgütü yandaşları Siteler Polis Merkezi'ne molotof ve havafişekler attı. Polis 200 kişilik gruba müdahale ediyor. Dün de yine aynı karakola 300-400 PKK yandaşı, molotof kokteylli ve taşlı saldırıda bulunmuştu.

MERSİN'DE KARAKOLA SALDIRI

PKK'DAN HAKKARİ VE İSTANBUL'DA SALDIRILAR

Dünkü saldırılar MOBESE kameralarınca görüntülendi. Görüntüler, kare kare incelenip, terör örgütü yandaşlarının kimliklerinin belirlenmesine çalışılıyor.

Sayıları 400'e yaklaşan PKK yandaşının karakola yönelik saldırısında, olayların öncesinde ve sonrasında kaydedilen görüntüler, Mersin Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan MOBESE merkezinde incelemeye alındı. Siteler Polis Merkezi çevresi ile Yeni Pazar, Şevket Sümer ve Güneş mahallelerindeki MOBESE kameralarının çektiği görüntüler, kare kare büyüteç altına alınıp, terör örgütü yandaşlarının kimliklerinin belirlenmesine çalışılıyor.

YARALI 16 YAŞINDA

Olaylarda eylemci grup içinde yer alan ve grubu dağıtmak için karakoldaki polislerin havaya ateş açması sonucu yaşanan kargaşada, silahla göğsünden ve sağ kolundan yaralanan 16 yaşındaki Ş.A., kaldırıldığı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat edildi. Hayati tehlikeyi atlattığı öğrenilen Ş.A.'nın yasa dışı gösterilere katılıp katılmadığı araştırılıyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinden gelip Mersin'e yerleşenlerin yoğunlukta yaşadığı Yeni Pazar, Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinde polis bugün geniş güvenlik önlemleri aldı. Saldırının yapıldığı Siteler Polis Merkezi çevresinde de panzer destekli özel tim ve çevik kuvvet polislerinin önlemleri devam ediyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.