Mersin’in örnek lisesi

Mersin’in örnek lisesi

20 Nisan 2019, Cumartesi 10:53
A A
Mersin’in örnek lisesi

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği (AB) destekli bilişim, tıbbi laboratuar, elektrik elektronik teknolojileri gibi mesleki eğitim alanlarında fark yaratan projelere imza atıyor.
Hazırladıkları projelerle teknolojiyi eğitim sistemlerine entegre etmeyi hedefleyen Kadri Şaman MTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bir yandan eğitim kalitesini geliştirirken, diğer yandan da öğrencilerinin donanımlarını arttırarak mezun olduklarında iş bulmalarına kolaylık sağlıyor.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) AB Bilgi Merkezi, AB destekli iyi uygulama örneği olan lise, AB destekli bilişim, tıbbi laboratuar, elektrik elektronik teknolojileri gibi mesleki eğitim alanlarında fark yaratan projelere imza atan lise, projeler sayesinde bir yandan eğitim kalitesini geliştirirken diğer yandan öğrencilerinin donanımını artırıyor. Aynı zamanda bu liseden mezun olan öğrenciler Mersin’in kalifiye elaman ihtiyacının giderilmesine de katkıda bulunuyor.
Okulu ziyaret eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan’a okul hakkında bilgi veren Lise Müdürü Nural Geyik, en büyük destekçilerinin MTSO’nun yanı sıra diğer sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı ve il müdürlüğünü olduğunu belirterek, "AB projeleri başta olmak üzere birçok proje yürütmekteyiz. Bu projeleri yaparken tüm ekip önce hayal ediyor, hayallerini gerçeğe yansıtıyor ve son olarak bunu icraata döküyor. Projelerimizi yapmakla yetinmeyip başka sivil toplum kuruluşlarıyla da bunu paylaşıyoruz. Bunu paylaşmak da bize gurur veriyor. Bizi motive ediyor" dedi.
MTSO Başkanı Kızıltan ise, okulun eğitim alanında yaptığı projelerle kendini geliştirmesinden dolayı gurur duyduklarını dile getirdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mersin BŞB - BOTAŞ: 57-74