Mersinliler Darısekisi'nde buluştu

Mersinliler Darısekisi'nde buluştu

Mersinliler Darısekisi'nde buluştu

14 Haziran 2019, Cuma 16:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal mahallelerdeki kültürel ve üretimsel değerlerin korunması, desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 'Kırsal Mahalle Buluşmaları'nın 3'üncüsü Darısekisi'nde gerçekleşti.
Her hafta farklı mahallelerde düzenlenen geziler sayesinde üreticiler, ürünleri tanıtma ve satma imkanı bulurken, geziler sayesinde üretici kadınlar ev ekonomisine de katkı sağlayabiliyor. Ayrıca merkezden katılım sağlayan vatandaşlar, kırsalda yaşayanlar ile kaynaşıyor. Bu haftaki gezi programına Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in eşi Meral Seçer de katıldı. Seçer, Darısekisi'nde yaşayan kadınların ürettikleri organik ürünleri ve yerel lezzetleri tadarken, kadınların el emeği göz nuru dokuma ürünleri inceledi.
Kırsal mahalle buluşmalarından çok memnun olduklarını ifade eden Meral Seçer, "Burada köylü kadınlarımız ile kentli kadınlarımızı buluşturup, onların kaynaşmasını, birbirlerini anlamalarını sağlamayı ve dostluklarını artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra köylerimizdeki kadınlarımızın ürettikleri yerel el işleri ürünlerin şehirli kadınlarımız tarafından tanınması ve onlara ekonomik katkıda bulunması maksadıyla bu gezileri düzenledik. Çok da güzel oluyor. Kadınlarımız çok mutlu. Bunların devamlılığını istiyorlar. İnşallah bundan sonra daha etkin ve güzel geziler yapacağız" dedi.

FOTOĞARFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sporcu kızlardan Başkan Seçer’e ziyaret