Mert Günok'un antrenörü: İstese atlar zıplar ama o buz gibidir

Mert Günok, son iki sezondur Başakşehir'de Volkan Babacan'ın önüne geçmiş ve formayı bırakmamıştı. Başakşehir'deki performansıyla milli takıma yükselen ve başarısını orada da sürdüren tecrübeli kaleci, Fransa karşısında belki de kariyerinin maçını oynadı ve herkesin takdirini kazandı. Mert Günok' yetiştiren antrenörü Yavuz Şimşek de öğrencisini yorumladı.

17 Ekim 2019, Perşembe 10:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Fenerbahçe'den bir maç yüzünden ayrıldı"

"Fenerbahçe'den bir maç yüzünden ayrıldı"

Mert, Fenerbahçe’de çok iyi oynarken kötü bir maç sebebiyle gitti. Bursaspor’da iyi değildi. O dönem sıkıntılı bir sürece denk gelmişti. Muslera olduğu için Galatasaray’ı tercih etmedi.

Oynaması gerekiyordu. Hedefi İngiltere’de futbol oynamak. Fransa maçını izledim. Açıkçası çok duygulandım. Mert’i yetiştirdiğimi bilenler beni maç sonrası arayıp, tebrik etti.

Bir antrenör için en değerlisi oyuncusunun bu performansını görmektir. Gurur duydum."

"Tesadüf değil"

"Tesadüf değil"

"Mert’in Fransa performansına şaşırmadım. Çünkü doğaçlama gelmedi buraya. Her şeyi 13 yaşından itibaren bilimsel ve teknik açıdan en iyi şekilde alarak, analiz ederek bu noktaya ulaştı.

Mükemmel bir savunma ve hücum tekniğine sahiptir. Mert Günok artık bu maçtaki ismi ve performansıyla anılacak"

"Buz gibidir"

"Buz gibidir"

"Daha 10 yaşındayken topa ip gibi vurma özelliği vardı . Fikirtepe’deki futbol okuluna gelmişti. Takip ettim. Sonra 13 yaşında Fenerbahçe altyapısına aldık. Bu yeteneğinin üzerine çalıştık. Mükemmel bir hücum tekniği var. Hangi zamanda topa vuracağını öğrettim.

Üç yıl savunma tekniği ile ilgili özel çalışmalar yaptık. Atlama - uçma psikozundan kurtardık. Maçlar, şut idmanı değildir. Şut atılmaz ama maçı 3-0 kaybedersin.

Fransa maçında da öyleydi. Üç defa plonjon yaptı. Topları hareket ederek aldı. Bunlar tribüne belki estetik olarak yansımıyor. İstese bunları da yapar. Atlar, zıplar, fotoğraf çektirir ama doğru teknikle yetişti."

"Fransa maçında yaptıkları artık onun benliğinde var. Oyunu analiz eder. Ön sezilerini kullanır. Topu nasıl tutayım diye düşünmez çünkü artık bu kendisinde var.

Buz gibi deniyor. Böyle olması çok önemli. Telaş yapmaz. Ayakta kalır. Açıyı daralttığında çoğu kaleci yere düşer ve arkası hangar gibi açılır. Mert ayakta kalır ve 2. pozisyonu takip eder."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Rıdvan Dilmen Pereira'yı bombaladı! Hemen sözleşmesini isterim...