Merve Özbey 3 odalı karavan kiraladı

Geçen yaz çoğu konserine kiraladığı özel minibüsle giden Merve Özbey, bu hayatı sevdi

20 Ekim 2018, Cumartesi 14:50
A A
Merve Özbey 3 odalı karavan kiraladı

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; Merve Özbey, arkadaşlarıyla çıkacağı uzun tatil için bu kez içinde üç oda bulunan bir karavan kiraladı. Karavanda yok yok.

MERVE ÖZBEY KİMDİR?

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul'da dünyaya geldi, aslen Erzurumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi aldı.

Merve Özbey'i ilk keşfeden ise Ebru Gündeş oldu.

Şarkıcı Utku'nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Merve Özbey'i dinleyen Ebru Gündeş birkaç şarkı daha söylemesini rica ettikten sonra "Vokalim olmak ister misin?" diye sordu.

Teklifi kabul eden Merve Özbey ardından da Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere vokallik yaptı.

Demet Akalın'ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay'la tanıştı. Emre Kınay, proje albüm yapacağını söyledi ve Merve Özbey'e demo kaydı yaptı. 2012 yılında Emre Kınay'ın çıkardığı Proje albümünde "Duman" şarkısına eşlik etti. Şarkı büyük kitlelere ulaşarak, Merve Özbey'in ilk kez duyulmasını sağladı. 2013 yılında Emre Kınay'ın ikinci albümü olan Proje 2'de "Helal Ettim" şarkısını seslendirdi. Emre Kınay ile yaptığı şarkılar ses getirince solo albüm yapmaya karar verildi.

Temmuz 2015'te Merve Özbey'in ilk albümü Yaş Hikayesi piyasaya sürüldü. Albümün çıkış şarkısı da sözleri Deniz Erten, müziği Erdem Kınay'a ait olan "Yaş Hikayesi" oldu. Albümün ikinci video klibi ise "Topsuz Tüfeksiz" şarkısına çekildi.

Sıradaki haber yükleniyor...