Merve Tula kimdir? Kaç yaşında?

Merve Tula kimdir? Kaç yaşında?

Merve Kula 2 yıl önce Ercüment Tula ile evlendi. Evlendiğinin ilk günü eşinden şiddet gördüğünü belirten Merve Tula, son yaptığı açıklama ile tekrar gündem oldu. Bu nedenle de hakkındaki bilgiler bir kez daha araştırılmaya başlandı.

11 Ocak 2019, Cuma 09:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merve Tula eşinin kendisini ayrı ayrı zamanlarda darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle 20’ye yakın suç duyurusunda bulundu. Geçen hafta sona eren bir darp davasında Ercüment Tula 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Defalarca dayak, tehdit ve tecavüze maruz kaldığı iddiasıyla eşine dava açan Merve Tula kocasının tutuklanmamasına isyan etti. Tula, “Kocanın tecavüzüne insanlar anlam veremiyorlar. Kocam değil de başkası olsaydı muhakkak tutuklanırdı. Ülkedeki bakış açısı bu. Şimdi tek isteğim bana işkence eden o elleri kelepçeli görmek” dedi

MERVE TULA KİMDİR?

Edebiyat öğretmeni Merve Tula (32) 2 Nisan 2017’de Ercüment Tula ile evlendi. İkisinin de ilk evliliklerinden 7 yaşlarında birer kızı vardı. Evlendikleri gece fiziksel şiddet ve cinsel saldırıyla tanıştığını söyleyen Merve Tula, 6 ay sonra eşinin onun bulamayacağı bir sığınma evine kaçtı. Orada hamile olduğunu öğrendi. Yaşadıkları o zor günlerde bebeğini düşürdü.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vatandaşlar yemekleri yerde yiyince AVM'de yeni önlem alındı