Meryem Uzerli: Yüzde 6-8 Rus kökenli olduğum ortaya çıktı

Babası Türk, annesi Alman olan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, geçen sene DNA dizilimini yaptırdığını anlattı. Uzerli, "Yaptırdığım DNA test sonuçlarında yüzde 6-8 Rus kökenli olduğum ortaya çıktı. Buna çok şaşırdım. Anneme ve babama sorduğumda ise ailenin geçmişinden birçok şey ortaya çıktı" ifadelerini kullandı.

26 Nisan 2021, Pazartesi 17:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başrolünü üstlendiği 'Kovan' filminin 43. Uluslararası Moskova Film Festivali'ndeki gösterimi için Rusya'nın başkenti Moskova'ya gelen ünlü oyuncu Meryem Uzerli, samimi açıklamalarda bulundu. Uzerli, Moskova Film Festivali'nin çok "prestijli" olduğuna dikkati çekerek, "Bu festivalin heyecanını yaşamak, bir parçası olmak, burada filmimizin gösterimini yapmak çok gurur verici" değerlendirmesinde bulundu. Rusya’da 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde oynadığı 'Hürrem Sultan' rolüyle tanınan Meryem Uzerli, Moskova'da sıcak karşılandığını ve birçok insanla tanıştığını söyledi.


'İNANILMAZ BİR DOĞAYLA KARŞILAŞTIK'

'İNANILMAZ BİR DOĞAYLA KARŞILAŞTIK'

Ünlü oyuncu, "Daha önce yaptığım işlerin insanların kalplerini ısıttığını ve onlara mutluluk getirdiğini burada gördüm. Bu da benim için en büyük hediyelerden biridir" şeklinde konuştu. "Kovan" filminde Ayşe karakterini canlandıran Uzerli, daha önce buna benzer bir karakteri canlandırmadığını ve bunun filmdeki rol tercihinde etkili olduğunu dile getirdi.


'YÜZDE 6-8 RUS KÖKENLİYİM'

'YÜZDE 6-8 RUS KÖKENLİYİM'

Babası Türk, annesi Alman olan Meryem Uzerli, geçen sene DNA dizilimini yaptırdığını anlattı. Oyuncu, "Yaptırdığım DNA test sonuçlarında yüzde 6-8 Rus kökenli olduğum ortaya çıktı. Buna çok şaşırdım. Anneme ve babama sorduğumda ise ailenin geçmişinden birçok şey ortaya çıktı" dedi.


Uzerli, "Aslında insanın nereden geldiği, nerede doğduğu, cildinin hangi renkte olduğunun hiçbir önemi yok. Benim için herkes aynıdır. Kendimi ve herkesi dünya insanı olarak görüyorum" değerlendirmesinde bulundu.


Okul zamanlarında Rus dili dersi aldığını anlatan Meryem Uzerli, "Rusça okuyabiliyor, yazabiliyorum. Ancak pratik yapmadığım için birçok şeyi unuttum. Rus arkadaşlarım arada sırada Rusça kelimeleri bana hatırlatıyor. İki üç ay üzerinde çalışırsam, Rus dilini tekrar hatırlarım" diye konuştu.

Alman bir anne ile Türk bir babanın kızı olan Meryem Uzerli, gençlik yıllarından bu yana oyunculuk yapıyor. Ancak 37 yaşındaki Uzerli'nin tanınırlığının artması ise Hürrem Sultan'ı canlandırdığı 'Muhteşem Yüzyıl' adlı diziyle oldu.


En popüler olduğu dönemde "tükenmişlik sendromu "yüzünden diziyi bırakan Uzerli, Almanya'ya geri döndü. Güzel oyuncunun Can Ateş ile ilişkisinden Lara Jemine adında bir kızı bulunuyor.


Meryem Uzerli, Amerikalı sevgilisinden de Lily Koi adını verdiği bir kız bebek dünyaya getirdi. Sağlıklı beslenerek doğum kilolarını da veren oyuncu, evinde sporunu da ihmal etmiyor.


KIZLARINA KENDİ BAKIYOR

KIZLARINA KENDİ BAKIYOR

Uzun süredir Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan Meryem Uzerli, koronavirüs vakalarının çoğalması nedeniyle önlemlerini artırdı. 37 yaşındaki Uzerli, iki çocuğu Lara ve Lily Koi’ye kendi bakıyor. Virüs nedeniyle bakıcı tutmayan oyuncunun, market dışında ise evinden çıkmadığı öğrenildi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Müge Anlı'dan Yıldız Tilbe performansı