Mesanesinden 300 gramlık taş çıktı!

Muğla’da, idrar yolu şikayetiyle hastaneye yatırılan 85 yaşındaki Rıfat Yılmaz’ın mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıkartıldı

30 Mayıs 2017, Salı 17:18
A A
Mesanesinden 300 gramlık taş çıktı!
Muğla Özel Yücelen Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr. Alper Özelçi tarafından muayene edilen Rıfat Yılmaz’ın tahlillerinde mesanesinde taş olduğu saptandı. Hemen ameliyata alınan Yılmaz’ın mesanesinden 300 gram ağırlığında taş çıktı.Bu büyüklükte mesane taşına çok az rastlanıldığını belirten Dr. Alper Özelçi, "Hastamız idrar yapmada zorluk nedeniyle polikliniğimize geldi. Tetkiklerde gerçekten oldukça büyük taş olduğunu gördük. Yaklaşık 7x7 santimetre boyutlarında taş çıkardık. Yanında 3 santimlik bir taş daha vardı ancak bu vakayı enterasan kılan 7 santimlik boyutlara ulaşan taş olmasıydı. Mesanede 1-3 santimlik birden çok taş olur ve sıklıkla görürüz ancak bu boyutlara ulaşması sık görülmez. Gerçekten oldukça büyük bir taş. Operasyon yaklaşık 1 saat sürdü ve taşı başarılı bir şekilde aldık" dedi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.