MESKİ'den yetkisiz ödeme noktaları uyarısı

MESKİ'den yetkisiz ödeme noktaları uyarısı

MESKİ'den yetkisiz ödeme noktaları uyarısı

11 Kasım 2019, Pazartesi 11:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, yetkisiz su tahsilatı yapan ödeme noktaları konusunda aboneleri uyardı.
MESKİ Genel Müdür Alaeddin Alkaç, anlaşması olmayan ödeme noktalarına fatura ödenmesi durumunda, kurum hesaplarına yatırılan su fatura bedelinin MESKİ hesaplarına intikal etmeyebileceğini ve bu durumda abonelerin sorun yaşayabileceğini söyledi.
Alkaç, abonelerinin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için MESKİ su fatura ödemelerini MESKİ Genel Müdürlüğü’nün su tahsilat veznelerine ve anlaşmalı kurumlara yapmaları büyük önem taşıdığını belirterek, "Abonelerimizin su faturalarını kolaylıkla ödemeleri konusunda fatura ödeme ağımızı sürekli genişletmekteyiz. Abonelerimiz, su faturalarını resmi internet adresimizdeki ‘online tahsilat veznesi’ sekmesinden, 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 185 veya çağrı merkezimizi aradıktan sonra ‘6’yı tuşlayarak faturalarını ödeyebilirler. Ayrıca vatandaşlarımız MESKİ Mobil Uygulamasından herhangi bir kredi kartı ile su faturalarını ödeyebilecekleri gibi, il genelinde 51 MESKİ su tahsilat veznesine, anlaşmalı olduğumuz 22 bankadan otomatik ödeme talimatı vererek veya internet bankacılığı kanalı ile faturalarını ödeme hakkına sahiptirler. Genel Müdürlüğümüz Mersin’de bulunan PTT Şubelerinden ve PTT Şubesi olan Türkiye’nin her yerinden tahsilat yapabilme olanağı sunmaya devam etmektedir" dedi.
Alkaç, ayrıca Akdeniz İlçesi’nde bulunan Abone İşleri Dairesi Başkanlığı hizmet binasında ve Tarsus İlçesi’nde 5 farklı noktada bulunan akıllı veznelerden su faturası ödeme olanağı bulunduğunu sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Motosiklet sürücüleri, kask ile ödüllendirildi