Mesut göçmenleri temsil ediyor

Mesut göçmenleri temsil ediyor

Werder Bremen'in yıldızı Mesut Özil, Türk kökenli bir futbolcu olarak Alman milli takımında önemli rol almanın genç göçmenlerin uyumuna katkı sağlayabileceğini söyledi

05 Kasım 2009, Perşembe 10:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mesut, Sportbild dergisine verdiği röportajda, Almanya’da iyi uyum sağlayan göçmenleri temsil ettiğini belirterek, "Bunun için son zamanlarda uyum projelerine katıldım. Herkes, yaşadığı bu toplumda sorumluluk taşıyor" dedi.

Futbolun, kitleleri biraraya getirdiğini ifade eden Mesut, bundan dolayı Almanya’da yaşayan göçmenlerin ve Türkiye kökenli taraftarların, gelecek Dünya Kupası’nda Almanya’yı destekleyeceklerini kaydetti.

TÜRKİYE ÜZÜNTÜSÜ


Mesut, ailesinin üç kuşaktan bu yana Almanya’da yaşadığını, bu ülke ile özdeşleştiğini ve kendisinin büyük bir sorumluluk taşıdığını belirterek, "Türkiye, Dünya Kupası’na katılsaydı çok iyi olurdu" şeklinde konuştu.

SATRANÇ OYUNUNU ETKİLEDİ


En sevdiği oyunun satranç olduğunu belirten Mesut, şimdiye kadar kendisinin bunu küçük bir sır olarak sakladığını belirtti. Sınıf öğretmeninin okulda kendisiyle sürekli satranç oynadığını, bugüne kadar da bunu sürdürdüğünü ve futbol sahasında kendisine yardım ettiğini ifade eden Mesut, satrancın futbol oyununu kontrol etmeyi de öğrettiğini kaydetti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gedson Fernandes, Trabzonspor maçında sakatlandı