Mesut, Messi kıyasından rahatsız

Mesut, Messi kıyasından rahatsız

Alman Milli Takımı'nın Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil, Arjantinli yıldız oyuncu Messi ile karşılaştırılmak istemediğini söyledi

06 Temmuz 2010, Salı 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mesut, "Die Welt" ve "Berliner Morgenpost" gazetelerinde yayınlanan röportajında, Dünya Kupasında önce istikrarlı olmayan bir oyuncu olarak gösterildiğini, bu nedenle Messi ile mukayese edilmesini çok iddialı bulduğunu belirterek, "Messi, uzun bir zamandan bu yana dünya klasında bir futbolcu olduğunu ispatladı, dünyanın en iyi futbolcusu oldu ve şampiyonluklar kazandı. Bunu önce başarmam lazım. Onunla kıyaslanmak istemiyorum. Ben Mesut Özil’im, Messi değil" diye konuştu.

"FORMDAYIM"

İspanya’ya karşı yarın akşam oynayacakları Dünya Kupası yarı final karşılaşması öncesinde takım içinde havanın iyi olduğunu ifade eden Mesut, teknik direktör Joachim Löw’ün antrenmanları iyi bir şekilde ayarladığını, kendisinin de şimdiden formda olduğunu kaydetti.

"LÖW BANA ÖZGÜRLÜK VERİYOR"

Teknik direktörün ve takım arkadaşlarının sınırsız güvenini hissettiğini belirten Mesut, "Maçlarda atağa geçtiğimiz zaman Löw bana her konuda özgürlük veriyor.

Top bende olduğu zaman istediğimi yapabiliyorum. Topu kaybetsem de kızmıyor. Sadece bu şekilde kendimi gösterebiliyorum. Bu güveni duymak benim için çok önemli" dedi.

Arjantin’i 4-0, İngiltere’yi de 4-1 yenmelerinin bir mucize olmadığını, neler yapabileceklerini bildiklerini ifade eden Mesut, maçlarda yaptıkları hareketleri antrenmanlarda çalıştıklarını, ancak bu hareketler için de iyi oyuncuların olması gerektiğini kaydetti.

"SÜPER YILDIZ OLMAK İSTEMİYORUM"

Mesut, "Futbol yıldızı olduktan sonra değiştiniz mi" şeklindeki bir soruya karşılık da hiç bir şekilde değişmediğini ve arkadaşları ile her zaman şakalaşan birisi olduğunu belirterek, "Ben böyle yetiştirildim.

Ben süper yıldız olmak istemiyorum. Benimle herkes eğlenebilir. Normal bir kişiyim" şeklinde konuştu.

"HEDEFİMİZ KUPAYI ALMAK"

"Dünya Kupasına ikinci turda ya da çeyrek finalde elenmek için gelmedik. Hedefimiz kupayı almak" diyen Mesut, bir çok kişinin, genç bir takım olmaları nedeni ile bunu kendilerinden beklemediğini, ancak takımın başarıya aç bir takım olduğunu söyledi.

Mesut, maça konsantre bir şekilde başlamaları durumunda İspanya’yı da yenebileceklerini kaydetti. 2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gaziantep:2 Kasımpaşa: 2 (Maç sonucu)