Mesut Özil, eşi Amine Gülşe'ye özel koruma tuttu

Geçen hafta eşi Amine Gülşe ve takım arkadaşının yanında bıçaklı saldırıya uğrayan Mesut Özil, yaşanan olaydan sonra önlem alarak evinin önüne beklemesi için özel korumalar tuttu

Son Güncelleme:
A A

Mesut Özil, Londra'da bıçaklı saldırıya uğradı. Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Mesut Özil'in saldıraya uğramasının nedeni hakkında, olayın bir soygun girişimi olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

Arsenal'in Türk kökenli yıldızı Futbolcu Mesut Özil, yaşadığı korku dolu anlar sonrasında hem eşi Amine Gülşe hem de kendi için güvenlik önlemlerini artırdı.

NEREYE GİDERSE GİTSİN KORUMASI YANINDA OLACAK!

NEREYE GİDERSE GİTSİN KORUMASI YANINDA OLACAK!

Mesut Özil, eşine özel koruma tuttu. Yakın koruma, Mesut Özil'in antreman, kamp ve deplansmanlar dolasıyla evde olamadığı zamanlarda Amine Gülşe'yi bir an olsun yalnız bırakmayacak. Güzel oyuncu, nereye giderse gitsin koruması ona eşlik edecek.


NELER YAŞANDI?

NELER YAŞANDI?

İngiliz basınına göre, motosikletli 2 kişi, Londra'nın kuzeyindeki Golders Green bölgesinde Özil'in kullandığı araca saldırdı. Yayımlanan 8 saniyelik görüntülerde, Mesut Özil'in kapıları kilitleyip hareket ettiği, araçtaki takım arkadaşı Bosna Hersekli Sead Kolasinac'ın ise dışarı çıkarak bıçaklı saldırganlara karşı koymaya çalıştığı görüldü.

Özil'in daha sonra aracını yol ortasında bırakarak yakınlardaki bir Türk restoranına girip yardım istediği belirtildi. Restoranın çalışanlarının dışarı çıkmasının ardından yüzleri görülmeyen kasklı saldırganların olay yerinden kaçtığı kaydedildi.

Daily Mail gazetesine konuşan görgü tanığı Azuka Alintah, "Özil, bıçaklı adamlar tarafından kovalanan herkes gibi dehşete düşmüş görünüyordu. Can havliyle kaçıyor gibiydi." dedi.

Mesut Özil'in restorana girerken motosikletli kişiler tarafından kovalandığını gördüğünü söyleyen Alintah, "Kasklarını çıkarmamışlardı, siyah giyimlilerdi. Bu sıcak havaya rağmen uzun kollu giymişlerdi." ifadesini kullandı.

Soygun amaçlı yapıldığı belirtilen saldırı sonrası olay yerine polis çağırıldı. İfadeleri alınan 2 futbolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu ve yaralanmadıkları belirtildi.

BÜYÜKELÇİLİK OLAYIN SEBEBİNİ AÇIKLADI

BÜYÜKELÇİLİK OLAYIN SEBEBİNİ AÇIKLADI

Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Mesut Özil'in menajerini arayarak, olayla ilgili bilgi aldığını ve oyuncuya geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi. Büyükelçi, olayın bir soygun girişimi olduğunun tahmin edildiğini belirtti. Özil'in takım arkadaşı Kolasinac'ın yeni bir saat aldığı ve saldırganların da saati çalmaya çalıştıklarını söyledi. Sead Kolasinac saldırı sırasında saldırganlara karşı koymaya çalıştı.

ÖZİL'E KORUMA

ÖZİL'E KORUMA

Öte yandan dün sabah, Mesut Özil'in evinin önünde rahat kıyafetler giymiş, evi gözetleyen iki kişi görüntülendi. Mesut'un arabası evden ayrılırken çevreyi kontrol eden bu kişilerin özel güvenlik için orada bulunduğu belirtildi.

Kolasinac'la yaşadığı olay sonrası Mesut'un evinin yakınlarının kontrol altına alındığı, bu nedenle o kişilerin dikkatli bir şekilde çevreyi incelediği aktarıldı.

Arsenal'den bir yetkili de Mirror Football'a, "İki oyuncumuzla da görüştük, endişe edecek bir sıkıntıları olmadıklarını bize ilettiler. Rutin bir şekilde takım hazırlıklarına devam edecekler." açıklamasını yaptı. (Takvim)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yeliz Yeşilmen karaya oturdu