Mesut Özil yeni sezonda 10 numarayı ve kaptanlığı alacak

Fenerbahçe'nin devre arasında kadrosuna katarak sükse yaptığı Mesut Özil, ilk etapta tutuk başladı. Fiziksel olarak eksik olmasından ötürü istediklerini yapamayan Mesut'tan önümüzdeki sezon beklenti çok büyük.

25 Mayıs 2021, Salı 10:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Fenerbahçe yeni sezonda Mesut Özil'i en efektif şekilde kullanmak istiyor. Büyük fedakarlıklar ve büyük beklentilerle gelen Özil'e hem 10 numaralı forma hem de kaptanlık pazubandı verilecek.

İlk sezonunda beklentilerin uzağında kalan Mesut, gerek fiziksel olarak hazır olmaması gerek sakatlık nedeniyle eski günlerinden uzak görünmüştü. İyi bir yaz kampı geçirip takıma tam adapte olması beklenen yıldız oyuncu için yönetim de devrede.

10 numaralı forma ve kaptanlık pazubandının bizzat Ali Koç ve ekibinden gelmesi de yönetimin Mesut için yaptığı planların göstergesi. Fenerbahçe'ye geldikten sonra 10 numara Mbwana Samatta'da olduğu için memleketi Zonguldak'ın plakası olan 67'yi alan 32 yaşındaki oyuncu, klasik numarasına kavuşacak.

Mesut Arsenal, Real Madrid ve Almanya Milli Takımı'nda da 10 numaralı formayı uzun yıllar giymişti. Almanya Milli Takımı'nda Mesut'tan boşalan 10 numarayı ise EURO 2020'de Serge Gnabry giyecek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fatih Terim FIFA'da çalışmak için teklif aldı