Metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakmanıza yardımcı olacak en iyi 3 içecek

Yazın çok fazla su kaybettiğimiz için içecek tüketimine daha da ağırlık veriyoruz. Eğer yazın kilo kaybetmek istiyorsanız, içecek seçiminizi metabolizmayı hızlandıran ve yağ yaktıran içeceklerden yana kullanmalısınız. Yaz aylarında metabolizmanızı hızlandıran en iyi 3 içeceği derledik...

28 Temmuz 2021, Çarşamba 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BU BASİT KURALI UNUTMAYIN

BU BASİT KURALI UNUTMAYIN

İçecekleriniz ne kadar basit olursa vücudunuz için o kadar iyi olur. Şekerli, sodyumlu ve yağlı içecekler metabolizmanızı yavaşlatabilir. İçtiğiniz her içeceğin içeriğini öğrenmeniz sizin faydanıza olacaktır.

1- SU

1- SU

Suyun metabolizmayı hızlandıran bir numaralı içecek olmasına şaşırmamak gerek. Suyun vücuttaki yağı temizlediği görüşü hakim olsa da yapılan araştırmalar suyun vücudunuzun enerji harcamasını artırabileceğini ve depolanan yağları yakıta dönüştürebileceğini gösteriyor.

2- KAHVE

2- KAHVE

Kahve, içeriğindeki kafein sayesinde iştahı bastırır ve metabolizmayı hızlandırır. Aç karnına kahve içtikten sonra gelen açlık hissi ise vücudunuzun iki şey konusunda sizi uyarmasıdır: Kafeinin etkisi geçiyor ya da gerçekten yemek yemeniz gerekiyor.

3- YEŞİL ÇAY

3- YEŞİL ÇAY

Yapılan araştırmalar yeşil çayın metabolizmayı desteklediğini gösteriyor. Yeşil çayın içindeki madde, hareketsiz kaldığınızda da kalori yakmanıza yardımcı oluyor. Yeşil çayın içindeki antioksidanlar zamanla metabolizmayı yavaşlatan oksidatif stresle de mücadele ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hızlı vücut şekillendirmek isteyenlere: Crossfit nedir?