Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Bursa'da 'lodos' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Bursa'da 'lodos' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Bursa'da 'lodos' uyarısı

04 Nisan 2021, Pazar 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mehmet İNAN/BURSA, (DHA)- METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için lodos uyarısı yapılarak, doğal gaz ve soba zehirlenmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkat edilmesi istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa'da pazar günü lodos nedeniyle sarı uyarı yaptı. Pazar günü saat 13.00'dan itibaren başlayarak pazartesi 12.00'a kadar süreceği tahmin edilen uyarıda şu cümlelere yer verildi;

"Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına 50-70 yer yer 90 kilometre/saat beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Öte yandan Bursa Valiliği de lodosa karşı vatandaşları uyararak tedbirli olunmasını istedi. Bursa Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Eskişehir Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezince yapılan son değerlendirmelere göre; ilimizde güney ve güneybatı yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazi zehirlenmesi, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nilüfer’e rengârenk Kedi Köyü