Meteoroloji sıcaklıkların yükseleceğini duyurdu

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada batıda bir süredir etkili olan soğuk havaların sıcaklığın 2 ila 6 derece yükselmesi ile son bulacağı belirtildi.

02 Nisan 2021, Cuma 07:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sakarya, Uşak, Muğla, Denizli, Antalya ve Aydın'ın iç kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği ön görülüyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunuyor. 

Günlük hava durumu raporu belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz (Bolu dışında), Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile bu akşam saatlerinde Sakarya, Uşak, Muğla, Denizli, Antalya ve Aydın'ın iç kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'de yer yer gök gürültülü sağanak, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.


MARMARA

Genellikle parçalı, doğusu ile zamanla Kırklareli çevrelerinin çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sakarya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Genellikle parçalı, bu akşam güney ve iç kesimlerinin çok bulutlu, ilk saatlerde Uşak, Denizli, Muğla ile Aydın'ın iç kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile bu akşam saatlerinde Antalya çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'de yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusunun aralıklı yağmurlu, kuzeydoğu kesimlerinin yer yer karla karışık yağmur, yükseklerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin (Bolu dışında) aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve hafif kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile yarın (Cuma) zamanla bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar, güney kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü olan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunmaktadır.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Orhan Şen, baharın geleceği, havaların ısınacağı tarihi müjdeledi