Meteoroloji tarih verdi! Şiddetli şekilde etkili olacak

Meteoroloji tarih verdi! Şiddetli şekilde etkili olacak

Meteoroloji tarafından yapılan son dakika bilgilendirmesine göre yeni haftanın hava durum raporu yayımlandı. 29 Mart- 4 Nisan haftasında ülke genelinde yağışlı hava etkili olacak. Perşembe günü yurt genelinde sağanak yağış bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin yayımlandığı yeni haftanın hava durum raporu.

28 Mart 2021, Pazar 21:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yeni haftada hava nasıl olacak sorusu vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılıyor. Meteoroloji tarafından 29 Mart - 4 Nisan haftssı için açıklanan hava raporuna göre, hava sıcaklıklarının 29 Mart Pazartesi günü iç ve doğu kesimlerde artmaya devam edeceği, kuzeybatı kesimleri ile salı günü iç ve batı bölgelerde azalacağı tahmin ediliyor. Ülke genelinde hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Pazartesi günü yurdun kuzey kesiminde sağanak yağış bekleniyor.. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Kocaeli, Bursa'da sağanak yağış etkili olacak. İzmir'de bulutlu bir hava, Antalya'da ise güneşli bir hava etkili olacak. Kastamonu ve Bolu'da karla karışık yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da güneş kendisini gösterecek ve hava sıcaklıkları hissedilir şekilde etkili olacak.

Perşembe gününe dikkat!

Sağanak yağış, salı günü de kuzey kesimlerde etkili olmaya devam edecek. Bilecik'te karla karışık yağmur etkili olacak. İstanbul'da sağanak İzmir ve Ankara'da bulutlu havanın etkili olması bekleniyor.

Çarşamba günü sağanak yağış etkisini artırarak devam edecek. Yurdun kuzeyi, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da sağanak yağış etkili olacak.

Perşembe günü ise yurdun büyük kısmı sağanak yağışın etkisine giriyor. İzmir'de çarşamba günü etkili olacak sağanak yağış perşembe günü kenti terk edecek. İstanbul'da ise sağanak yağış perşembe gününe kadar devam edecek. Bayburt, Ardahan ve Kars'ta karla karışık yağmur etkili olacak.

Perşembe günü yurdu etkisi altına alan sağanak yağış cuma günü Batı'da yerini güneşli havaya bırakıyor. Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Bitlis, Ağrı, Kars ve Ardahan'da cuma günü kar yağışı etkili olacak.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 28 Mart 2021 korona tablosu