Meteoroloji yayımladı! İşte yeni hava durumu raporu: Sağanak yağış...

Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu raporu yayımlandı. Rapora göre yurt genelinde perşembe gününe kadar sağanak yağış etkili olacak. İşte detaylar...

30 Mayıs 2021, Pazar 19:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Güneşli geçen hafta sonunun ardından vatandaşlar, yeni haftada hava nasıl olacak sorusuna yanıt arıyor. Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu raporu yayımlandı. 

30 Mayıs - 5 Haziran 2021 haftalık hava durumu raporuna göre; hava sıcaklıklarının, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde ise mevsim normalleri üzerinde seyredeceği görülüyor. Salı gününden itibaren yağışların batıdan başlayarak azalacağı yurdun kuzey ve iç kesimlerinde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altına düşeceği tahmin ediliyor. Perşembe gününe kadar birçok bölgede sağanak yağış etkili olacak.

Pazartesi günü yurdun büyük bölümünde sağanak yağış etkili olacak. Marmara bölgesi, Ege ve İç Anadolu bölgesi ile Karadeniz'de sağanak yağış etkisini gösterecek. Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da güneşli hava etkili olurken Şanlıurfa'da sıcaklık 36 dereceye kadar çıkacak.

Salı günü de sağanak yağış yurt genelinde etkisini göstermeye devam edecek. Pazartesi günü Çanakkale ve İzmir'de etkili olan sağanak yağış kenti terk edecek. İstanbul ve Ankara'da da sağanak yağış etkili olacak.

Çarşamba günü sağanak yağış yurdun orta bölgelerine ilerleyecek. Ege kıyılarını terk eden sağanak yağış Türkiye'nin kuzeyinde etkili olmaya başlayacak. Doğu Anadolu'da da sağanak yağış etkisini gösterecek.

Perşembe günü sağanak yağış neredeyse yurdun tamamını terk edecek. Doğu Karadeniz ile Karabük, Kastamonu ve Tokat'ta hafif sağanak yağış etkili olacak. İstanbul'da ise bulutlu bir hava etkisini gösterecek.

Cuma günü sağanak yağış belli yerlerde etkisini gösterecek. Niğde, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop'ta sağanak yağış etkili olacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çok acı anlar… Şehit eşinden yürek yakan haykırış!